Blog Dünyası

Yazılara “Öne Çıkan Resim” Eklemenin Reklama Faydası

Bazı blog kullanıcıları erindiği için, bazıları da blog ziyaretçinin cihazına hızlı yüklensin diye Öne Çıkan Görsel (kapak resmi) eklemezler.

Blog sitesinde hız çok önemli fakat başlık altı reklam kullanıyorsanız yazıya kapak resmi eklememeniz dezavantaj oluşturabilir.

Denediğim birçok blogda ve Google reklam denemelerinde ilk kez (sitemizin çerezi bulunmayan ziyaretçi) sitemiz giren kişiye reklamlar bir süre sonra yükleniyor. Önce sayfa içeriğimiz yükleniyor ve bunun ardından sıra reklam kodlarının yüklenmesine geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para kazanmaya uygun blog sitesi nasıl olmalı?

Reklamın biraz geç yüklendiğini var sayarsak ve yazıda bir kapak resmi de kullanıyorsak ziyaretçi doğal olarak sayfayı hemen kaydırmaya başlayacak ve reklam yüklenmeden reklam alanını geçmiş olacak. Reklamı hiç göremeyecek. Eğer bir kapak resmi olursa, ziyaretçi kapak resmini geçene kadar alt kısıma reklam yüklenmiş olacaktır.

Yani burada ki kapak resmi reklamın yüklenebilmesi için ziyaretçiyi oyalamış oluyor ve bu süre içerisinde de reklam yüklenmiş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Adsense Otomatik Reklamlar Faydalı mı? Zararlı mı?

Sizde yazı başlığı altında bir reklam birimi kullanıyorsanız kapak resmi kullanmanız reklamın yüklenmesi için zaman kazandıracaktır ve ziyaretçi sayfayı aşağı kaydırıp resmi geçene kadar reklam yüklenmiş olacaktır.

Bazı zamanlar bende yazılara kapak resmi yüklemiyorum aslında. Kapak resmi yüklemediğim zaman onun yerine Google Adsense Reklamları görünüyor. Amacım orada reklam görünsün değil aslında, sadece bazı yazılarda erindiğim için resim vs eklemiyorum. Bazen de mobilden yazdığımda yine Öne çıkan görsel eklemiyorum.

Eğer hemen başlık altında veya öne çıkan resim alanının altında bir reklam varsa bloğunuzda, mutlaka kapak resmi ekleyin ki ziyaretçi sayfayı kaydırarak resmi geçene kadar reklam da yüklenmiş olsun ve reklamı da görsün. Reklama tıklamasada olur ama yinede reklamın ziyaretçiye görünmesi Adsense hesabınızdaki görüntülenme sayısını artıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Adsense rehberi. Görüntüleme, Sayfa To’su vs’nin anlamı nedir? Ne işe yarar?

4.7/5 - (23 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle