Ticaret

XML bayiliği veren firmalar ve e-ticaret siteleri

XML bayiliği veren firmalar ve e-ticaret siteleri

XML ile E-Ticaret yöntemi başlıklı yazımda da belirttiğim gibi xml ile elinizde ürün olmadan e-ticarete başlamanın hiçbir önemi yok. XML ile E-Ticarete başlamadan önce paranıza ve emeklerinize yazık etmemek için yukarıdaki yazıya göz atmanızı öneririm.

E-Ticaret yapacaksanız önemli olan tek şey elinizde gerçekten satacak ürünlerinizin olup olmadığıdır! Gerçekten deponuza girip, satacağınız ürünleri gözünüzle görebiliyor musunuz? Yani ürünleriniz stoğunuz da mı?

Kendinize yukarıdaki soruları sorup gerçek bir cevap almadan sakın E-Ticarete adım atmayı dahi denemeyin.

Şimdi şu şekilde de düşünebilirsiniz. “Benim elimde satacak ürünlerim yok ama toptancılardan bayilik alacağım ve sattığım ürünlerden komisyonlu kazanç sağlayacağım.” …. sen bu işi unut bence. Hatta buradaki yazımı okumadıysan tekrar okumanı ısrar ediyorum.

Daha öncede bahsettiğim gibi E-Ticaret yapabilmeniz için stok ürünleriniz olması gerekir. Bu ürünleri siz üretiyor olabilirsiniz veya her ürün kaleminden örneğin 10’ar adet stok yapmışsınızdır ve bunlar üzerinden bir planınız vardır. Bu ikisinden biri varsa E-Ticaret yapabilirsiniz. İkinci yöntem oldukça masraflı ve ben bugüne kadar böyle bir işe kalkışan görmedim pek.

E-Ticaret, elinizde ürün varsa yapılacak bir iştir. Elinizde bir ürün yoksa bu işe hiç bulaşmamanız sizin için en iyisi olacaktır.

E-Ticaret LCW, Defacto vb firmalar gibi kendi ürünlerini üreten kişiler için kazançlı bir sistemdir. Tabii ki bunlarla sınırlı değil. Örneğin kestane şekeri üretiyorsunuzdur ve bunları da kazançlı bir şekilde satabilirsiniz. Bundan da anlaşılabileceği gibi sadece elinizin altında gözünüzle gördüğünüz ve stok sorunu yaşamayacağınız ürünleriniz varsa E-Ticaret yapabilirsiniz.

Yinede konudan çıkmamak için xml veren e ticaret sitelerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sizin de bildiğiniz firmalar varsa ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz XML veren firmalar

ÖNEMLİ NOT: Aşağıdaki listedeki XML bayilik veren sitelerden bazıları veya bir çoğu zamanla kapanmış olabilir. (liste xml bayilik blogspot dan alıntıdır)
XML ile ürün satışı önerilmeyen ve kazancı olmayan bir sistemdir. Bu yöntem ile E-Ticaret sitesi açmak istiyorsanız sadece toptancılara kazandırırsınız. XML yöntemi ile e-ticaret girişiminde bulunmadan önce iki kez daha düşünmeniz gerekir. Bu devirde sıfır kazancı olan bu yöntemden uzak durmanız tavsiye edilir, zamanınıza ve paranıza yazık etmeyin. Daha fazla bilgi için XML ile E-Ticaret yöntemi yazısını okuyunuz.
Xml Adı Site Adı Kategori
3a Natural http://www.3anatural.com.tr Sağlık & Kozmetik
4c Müzik http://www.4cmusic.com Muzik
7/24 Spor http://www.spor724.com.tr Spor
Aksel http://www.aksel.com.tr Elektronik
And Outdoor http://www.andoutdoor.com Outdoor
Aral Game http://www.aralgame.com Oyun
Aramamaraba http://arabamaraba.com Oto Aksesuar
Arena http://www.arena.com.tr Bilgisayar
Atlas Kamp http://www.atlaskamp.com Outdoor
AyakkabıXML http://ayakkabixml.com Ayakkabı
Babetto http://www.babetto.com.tr Ayakkabı
Balerin http://www.balerin.com Sağlık & Kozmetik
Bebek Reyonu http://www.bebekreyonu.com Anne & Bebek
Bebekbayi http://bebekbayi.com Anne & Bebek
Betsispor http://www.betsispor.com Spor
Bizde Uygun http://www.bizdeuygun.com Elektronik
Bura Moda http://buramoda.com Tekstil
Dataservis http://www.dataservis.com Elektronik
Dekor Park http://dekorpark.com Hediyelik
Denge http://www.denge.com.tr Bilgisayar
Dijital Yaşam http://www.dijitalyasam.com.tr Bilgisayar
Dilay Kozmetik http://www.dilaykozmetik.com Sağlık & Kozmetik
Dore Müzik http://www.do-re.com.tr Muzik
Dreamamps http://www.dreamamps.net Muzik
Dropship http://www.dropship.com.tr Çok Çeşitli Ürünler
E-finspor http://www.e-finspor.com Spor
E-Ortak http://www.eortak.com Bilgisayar
Ebebek http://www.e-bebek.com Anne & Bebek
Ecza Deposu http://www.eczadeposu.net Sağlık & Kozmetik
Edip Saat http://www.edipsaat.com Saat
Elfa http://www.elfa.com.tr Bilgisayar
Elma Sepeti http://www.elmasepeti.com Bilgisayar
Enstruman World http://www.enstrumanworld.com Muzik
Erpa Monitör http://www.erpamonitor.com Oto Aksesuar
Ersa http://www.ersa.com.tr Saat
Esaatci http://www.esaatci.com Saat
Exa http://www.exa.com.tr Bilgisayar
Fiyatonda http://www.fiyatonda.com Hediyelik
Gama e-gama http://bayi.e-gama.com Bilgisayar
Goldmaster http://www.goldmaster.com.tr Elektronik
GSM Tedarik http://bayi.gsmtedarik.com Cep Telefonu
Gözlük B2B http://gozlukb2b.com Gözlük
HEIthalat http://www.heithalat.com Tv Ürünleri
Hemen Evinde http://www.hemenevinde.com Tv Ürünleri
Index / Despec http://www.index.com.tr Bilgisayar
Interspor http://www.interspor.com Spor
Ironi Tekstil http://www.ironitekstil.com Tekstil
Jasmin2020 http://www.jasmin2020.com Hediyelik
Joker http://www.joker.com.tr Anne & Bebek
KIBO http://www.kibo.com.tr Kitap
KondomX http://www.kondomx.com Cinsel Sağlık
Kozmo Deppo http://www.kozmodeppo.com Sağlık & Kozmetik
Leg Party http://www.legparty.com.tr İç Giyim
Lescon http://www.lescon.com.tr Spor
Locopoco http://www.locopoco.com Anne & Bebek
Mavi Kozmetik http://www.mavikozmetik.com.tr Sağlık & Kozmetik
Melisa http://www.melisa.com.tr Küçük Ev Aletleri
Metro Elek Bayidepo http://www.bayidepo.com Elektronik
Minik Baby http://www.minikbaby.com Anne & Bebek
Moda İç Giyim http://www.icgiyimmoda.com İç Giyim
Modacar http://www.modacar.com.tr Oto Aksesuar
Myra Gold http://www.myragold.com Takı & Mücevher
Myro http://www.myro.net Bilgisayar
Müzik Aletleri http://www.muzikaletleri.com.tr Muzik
Nevresim Dünyası http://www.nevresimdunyasi.com Nevresim
Okaynus Tekstil http://www.okyanustekstil.com Nevresim
Oksid http://www.oksid.com.tr Elektronik
Online Tedarik http://www.onlinetedarik.com Sağlık & Kozmetik
Parfumya http://www.parfumya.com Sağlık & Kozmetik
PC Bayi https://www.pcbayi.com Bilgisayar
Penta http://www.penta.com.tr Bilgisayar
Petsrus http://www.petsrus.com.tr Pet Shop
Porsan http://www.porsan.com.tr Küçük Ev Aletleri
Saat Clock http://www.ifclock.com Saat
Saat Noktası http://www.saatnoktasi.com Saat
Saat ve Saat https://www.saatvesaat.com.tr Saat
Saat Zamanı http://www.saatzamani.com Saat
Samatli http://www.samatli.com.tr Oyuncak
Sanal Tedarikçim http://www.sanaltedarikcim.com Gıda
Senfoni Müzik http://www.senfonimuzik.com Muzik
Ses Müzik Aletleri http://www.sesmuzikaletleri.com Muzik
Spor Mağazam http://www.spormagazam.com Spor
Suspus http://www.suspus.com.tr Takı & Mücevher
Toptan Hediyelik http://www.tedaplus.com Hediyelik
Tedarik Hizmetleri http://www.tedarikhizmetleri.com Küçük Ev Aletleri
Teknomodel http://www.technomodel.com Hobi & Oyuncak
Tekstil Bayi http://www.tekstilbayi.com Tekstil
Telpa http://www.telpa.com Telefon
Tesan İletişim http://www.tesan.com.tr Telefon
Toplu Tedarik http://www.toplutedarik.net Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Mallar http://www.toptanmallar.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Paneli http://www.toptanpaneli.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Shop http://www.toptanshop.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptancınız https://www.toptanciniz.com Çok Çeşitli Ürünler
Ucuzu http://www.ucuzu.com Çok Çeşitli Ürünler
Webmarket http://www.webmarket.com.tr Bilgisayar
YY İthalat http://www.yyithalat.com Çok Çeşitli Ürünler
Zenbi http://www.zenbi.com.tr Tekstil
Zippo http://www.zippo-turkey.com Hediyelik
XML bayiliği veren firmalar ve e-ticaret siteleri
3.7 (73.6%) 25 oy

3 Yorum

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?