Wordpress

WordPress Yorum Alanı Özelleştirici Eklenti

Bloğun en önemli artılarından biri de ziyaretçilerininizin görüşlerini yorum formu ile alabilmektir. Bir blog ne kadar okuyucuları ile etkileşim içerisinde olursa o kadar çok sevilir. Üstelik ve sevginin en büyük kısmı da Google‘dan gelir.

Bir yazınızın farklı IP adreslerinden ve farklı cihazlardan yorumlar alıyor olması durumunda Google bu yazınızı “faydalı” olarak işaretleyecektir ve arama sonuçlarından ayrıcalık tanıyacaktır.

En iyi blog sistemi denince akla ilk gelen şüphesiz WordPress olur.

WordPress yorum alanları genellikle klasiktir ve her bloğunki birbirine benzer. Ama alışılmış yorum alanlarının dışına çıkmakta tabii ki mümkün.

Kendi bloğum için farklı, daha dikkat çekici bir yorum sistemi ararken çok güzel bir WordPress Yorum Eklentisine denk geldim. Bu eklenti bloğumuzdaki yorum alanını istediğimiz gibi özelleştirebilmemizi sağlıyor.

Örneğin şunları rahatlıkla bize sunabiliyor;

  • Yorumlar için önceden tasarlanmış birbirinden şık 15 farklı şablon mevcut. Yani yorum alanının ve yapılan yorumların bloğumuzda nasıl görüneceğini şablonlar arasından seçebiliyoruz. Aşağıda beğendiğim birkaç şablonun resmini ekledim.
  • Yorum formu için 5 adet özel alan ekleme imkanı var. Metin alanı, seçenek düğmesi ve onay kutusu gibi eklemeler yapabiliyorsunuz.
  • Ayarları panelden kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlıyor.
    WP Yorum Tasarımcısı
  • Duyarlı tasarıma sahip

Bu eklentide en beğendiğim yorum şablonlarından bazıları.

Yukarıdakiler sadece birkaçı, diğer formlar ve yorum gösterim alanları da oldukça hoş.

Eklentinin ismi “WP Comment Designer- Customize And Design WordPress Comments And Comment Form” evet biraz uzun, derdini anca anlatabilmiş… Eklenti Codecanyon üzerinden satılıyor, eklenti sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4/5 - (10 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle