Wordpress

WordPress Whatsapp Paylaş Butonu Ekleme

Yazıları-WhatsAppda-Paylaş-İkonunun-Önemi-800x320

Bir blog siteniz varsa, yazılarınızın altında sosyal medyada paylaş ikonları da vardır. Bazı eski temalarda yada yeni olduğu halde Whatsapp’ile gönder özelliği eklenememiş olan temalar için en kolay çözüm ise tahmin ettiğiniz gibi eklentiler ile bunu kullanılabilir hale getirmektir.

WordPress bloğunuzda Jetpack eklentisini kullanıyorsanız başka bir eklenti aramadan Jetpack paketinde bulunan sosyal medya paylaşım modülü ile bunu direkt yapabilirsiniz.

Jetpack ile paylaşım ikonlarını aktif etmek için, WordPress panelinize girdikten sonra: Jetpack > Ayarlar > Sharing > Sharing buttons adımlarını izleyerek “Paylaşım düğmelerinizi yapılandırın” kısmı ile Jetpack sosyal medya paylaşım ikonlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat Jetpack kullanmıyorsanız sadece sosyal medya paylaşım özelliğini kullanmak için Jetpack kurulumu yapmayın.

Jetpack eklentisi çok fazla sunucu kaynağı tükettiği için sitenizin performansını düşürmemesi için belki de bunu kullanmıyorsunuzdur. O zamanda en iyi sosyal medya’da paylaşım eklentilerinden biri olan AddToAny Share Buttons eklentisini kullanabilirsiniz.

AddToAny Hisse Düğmeler

AddToAny Share Buttons eklentisi bu konudaki tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir. Sürekli güncel bir eklenti olduğu kadar fazla sunucu kaynağı tüketmeyen bir eklentidir aynı zamanda.

Sosyal medya ikonları arasına neden WhatsApp ile gönder eklemeliyiz?

Bir Yorum Ekle