Wordpress

WordPress Press This kullanımı. Press This nasıl kullanılır?

  • WordPress Press This butonu sayfa bulunamadı hatası veriyor.
  • WordPress Press This hatası çözümü.
  • WordPress Press This kullanımı videolu anlatım.
  • WordPress Press This nedir?

WordPress’de bulunan Press This özelliği; herhangi bir web sayfasından istediğiniz yazıyı, resmi veya videoyu yakalamanızı ve kendi sitenize hızlıca aktarmanızı sağlar.

Wp panelinize girdikten sonra Ayarlar => Yazma sayfasına gelerek Press This butonunu sürükleyerek tarayıcınızın Yer İmleri alanına sürükleyip bırakabilirsiniz. Daha sonra herhangi bir web sayfasındaki bir konuyu/makaleyi açarak tarayıcınızın kısayoluna eklediğiniz Press This kısayol butonuna basarak o makaleyi kendi web sitenize ekleyebilirsiniz.

WordPress Press This butonuna tıkladığınız zaman “Sayfa Bulunamadı” hatası alıyorsanız aşağıdaki adımları veya videoyu izleyerek çözebilirsiniz bu problemi.

Sayfa bulunamadı hatası verme nedeni;

Wp panelinizdeki Press This butonunu yer imine sürükleyip bıraktığınız zaman aşağıdaki kodu ekler tarayıcının yer imine;

javascript:var d=document,w=window,e=w.getSelection,k=d.gx=d.selection,s=(e?e()?k():(x?x.createRange().text:0)),fcation,e=encodeURIComponent,u=f+’?u=’+e(l.href)+’&t=’+e(d.title)+’&s=’+e(s)+’&v=4′;a=function(){if(!w.open(u,’t’,’toolbar=0,resizable=1,scrollbarswidth=720,height=570′))l.href=u;})

Yukarıda kırmızı renk ile seçtiğim 15 Karakterli kodu aşağıdaki kod ile değiştirmeniz gerekiyor yer iminden;

u=’+e(l.href.replace(/\//g,’\\/’))+’

Nasıl yapacağınızı video ile gösterdim: Videoyu izlemek için tıklayınız.

Bunu değerlendir

Bir Yorum Ekle