Çözümler

Türkiye’den Paypal’a Darbe: Paypal Türkiye Kapatıldı!

Bugün Paypal Türkiye’de ki faaliyetlerini isteksizce durdurma kararı alarak 6 Haziran 2016 tarihine kadar bakiyelerimizi banka hesaplarımıza aktarmamızı istedi. BDDK (bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu) ile anlaşamayan Paypal Türkiye’den şimdilik çekildiğini fakat ilgili kurumlardan lisans almak için çalışmalara devam edeceğini duyurdu.

Paypal Türkiye Neden Kapatıldı?

Yaklaşık 5-6 hafta önce Türkiye Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Paypal benzeri bir hizmeti Troy ismi ile hizmete sunma adımlarını atmaya başladı. Türkiye’nin kendi ödeme yöntemi olacak olan Troy, Paypal’a alternatif olduğu için BDDK Paypal’ın lisans başvurusunu reddetti. Böylece Paypal yerine Türkiye’de Türk Malı Troy kullanılmaya başlanılacak.

troy-blog

Türk malı derken aslında bu sistem yıllardır bir çok ülkede kullanılmaktadır. Kısacası devletimiz, Türkiye’den Paypal aracılığı ile San Jose, Kaliforniya, ABD kazanacağına onları saf dışı bırakarak Troy ile biz kazanırız mantığını kullanma adımını atmış oldu.

**
Paypal’ın duyurusu ise şu şekilde;

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

paypal neden kapandı

3/5 - (3 votes)

Bir Yorum Ekle