Genel

Türkcell’den Taşınma Vakti Geldi

Yaklaşık 1 yıl önce Avea hattımı Türkcell’e taşımıştım. Yeni taşıma yapanlara paketleri cazipti, bunu dikkate aldım. Ama taşımamamın en önemli nedeni daha iyi çektiği içindi.

Artık diğer iki operatörde en Türkcell kadar iyi çekmeye başladı. En azından Türk Telekom çekim alanında yaptığı atılımlarla gittiğim noktalarda Türkcell ile aynı seviyede çekiyor.

Bugün Türkcell hattıma TL yüklemek istediğimde minimum yükleme miktarının 30 TL ye yükseltildiğini gördüm. Avea ve Vodafone’da minimum yükleme miktarı 20 TL dir. Bu yüzden Türkcell hattımı tekrar Avea’ya taşımaya karar verdim. Çünkü Türkcell’in aylık olarak sunduğu paketin %20 veya %25 ini kullanıyorum ve geri kalanı ay dolduğu için çöpe gidiyor.

Benim gibi birden fazla hattı olanlar için Türkcell’in minimum yükleme miktarının 30 lira olması uygun olmayabilir. Hatta birden fazla hat değil de tek hattı Türkcell olanlar içinde minimum 30 TL şartının zorunlu olması uygun olmayabilir. Kullandığım paket 20 lira ama minimum yükleme 30 lira…

Bana herhangi bir artısı bulunmayan ve diğerlerinden daha masraflı olan Türkcell’i, sizler içinde pek önermiyorum. Öncelikle Avea’ya bakmanızı tavsiye ederim. Minimum TL yüklemesi 20 liradan başlar ve diğer paketleri de oldukça avantajlıdır. Artık eskisi gibi çekmeme olayı da ortadan kalkmış durumda…

Türkcell’i Üniversitede ki ve forumlarımızda ki arkadaşlara önermiyorum

Özellikle Üniversite’de ki arkadaşlarıma önereceğim bir hat değil Türkcell artık. (Bunu Kampüs sayfalarından da detaylı olarak hepinize duyuracağım.) Çünkü diğer operatörlere göre %40’a yakın bir oranla daha pahalı. Özellikle minimum 30 lira yükleme olayını pek beğenmeyeceksiniz. Diğer bir konu ise zaten bulunduğumuz Üniversite ve çevresinde Avea ve Vodafone’da full olarak çekmektedir. Dolayısıyla bir kaybınız olmayacağı gibi kazancınız olacak.

Yorum

Bir Yorum Ekle