Genel

Trafik cezası intvd’ye ne zaman yansır?

Hız sınırını geçtiğiniz ve radara yakalandığınız zaman araç plakanıza yazılan cezalar en geç 3-4 gün içerisinde e-devlet sayfanıza düşüyor ve “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” kısmından cezanızın detaylarını görüntüleyebiliyorsunuz. Fakat trafik cezasını E-Devlet üzerinden ödeyemiyorsunuz.

Trafik cezalarını internet üzerinden online ödemek için İnternet Vergi Dairesi sitesine giriş yapmanız ve Ceza Bilgileri butonuna tıklamanız gerekir.

Trafik cezası tutarını benim gibi Ceza Bilgileri sayfasında göremiyorsanız Beyanlı Trafik Cezası Ödeme sayfasından da ödeyebilirsiniz. Beyanlı Trafik Cezası Ödeme sayfasındaki gerekli bilgileri doldurduğunuz zaman vergi dairesine yansımayan ceza tutarını görebileceksiniz ve ödeme işlemini yapabileceksiniz.

Aracınıza yazılan trafik cezalarının İnternet Vergi Dairesine yansıması öğrendiğim kadarıyla 2 haftayı buluyormuş. Bazende hiç yansımıyormuş. Yani yediğiniz cezanın intvd’ye yansımasını beklemeyin, beklerseniz %25 lik erken ödeme indirimini kaçırırsınız.

4.7/5 - (4 votes)

Bir Yorum Ekle