Mobil Dünya

Telefonsuz Instagram Kullanmak

Telefonsuz mobil uygulamasız Instagram kullanmak ister misiniz? Gerçi bunu neden isteyesiniz… Yinede aşağıdaki nedenlerden birinden dolayı telefon ve Instagram uygulaması olmadan Instagram’a fotoğraf yüklemek veya hikaye atmak isteyebilirsiniz.

  • Telefonunuz kırılmıştır veya artık Instagram’a girmiyordur.
  • Instagram’ı desteklemeyen bir telefonunuz vardır.
  • Bilgisayardan hazırladığınız reklam görseli vardır ve bunu telefona aktarıp daha sonra paylaşarak vakit harcamak istemiyorsunuzdur, görsel hazır PC de iken hemen Instagram’a atmak istiyorsunuzdur.
  • Daha fazla hesap arasında hızlı hızlı geçişler yapmak istiyorsunuzdur…

Yukarıdaki nedenleri kendinize göre çoğaltabilirsiniz. Bunlar ilk akla gelenler.

Herhangi bir telefon veya Instagram mobil uygulaması olmadan Instagram’a bilgisayarın normal tarayıcısından girebilir; fotoğraf yükleyebilir, hikaye atabilir, yorum yapabilir, mesajları okuyabilir veya gönderebilirsiniz…

Bunu yapmak çok basit ve herhangi bir ek program uygulama ya da teknik bilgi gerektirmez.

  • Bilgisayarınızdan normal Chrome tarayıcısını açın ve instagram.com’a giriş yaparak hesabınızdan oturum açın.
  • Daha sonra klavyenizden F12 tuşuna basın, ardından F5 ile sayfayı yenileyin…
  • Sayfanız aşağıdaki gibi görünecektir. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey 1 numaralı yerde gösterdiğim mobil ikona tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra sayfayı yenileyin. Artık Instagram mobilde çalışıyor gibi davranacak.
    2 numaralı gösterdiğim yerde ise telefon markası veya modeli seçebiliyorsunuz. Örneğin iPhone 7 seçerseniz paylaşımlarınız iPhone 7 çözünürlüklerinde olacaktır.

Bu yöntem ile telefon ihtiyaç kalmadan PC den Instagram’ı kullanabilirsiniz. Hikaye paylaşırken görseli 1080x1920px olarak veya 720x1280px olarak ayarlamanız gerekir.

Yorum

Bir Yorum Ekle