Google

Tarihindeki AdSense Yayıncı Politikası İhlal Raporu

Tarihindeki AdSense Yayıncı Politikası İhlal Raporu Nedir?

Tarihindeki AdSense Yayıncı Politikası İhlal Raporu şeklinde başlayan bir mail aldım bugün Google’dan.

Yıllardır Adsense kullanıyorum ama bugüne kadar hiçbir bloğumdaki reklamlardan dolayı böyle bir uyarı maili almamıştım Google’dan.

Google tam olarak şunu gönderdi:

Sayın Yayıncımız,

Bu Google Yayıncı Politikası Raporu’nda, hesabınızla ilişkili sitelerdeki son politika ihlali etkinliğine dair genel bir bakış sunulmaktadır. AdSense Politika Merkezi’nin “Sayfa düzeyinde yaptırımlar” bölümünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu raporun genel site veya hesap düzeyinde meydana gelebilecek ihlalleri kapsamadığını lütfen unutmayın. Site veya hesap düzeyinde ihlal bulunması durumunda ayrı bir e-postayla bilgilendirilebilirsiniz. Reklamlar sayfa veya site düzeyinde politika ihlalinin bulunmadığı yerlerde gösterilmeye devam eder.

Son 24 saat içinde:

  • Yeni ihlaller tespit edildi. Bu nedenle, AdSense Program Politikaları’nın ihlal edildiği sayfalarda reklam yayını kısıtlandı veya devre dışı bırakıldı.

Yaptırımlarla ilgili daha fazla bilgiye AdSense Yardım Merkezi’nden ulaşabilirsiniz. Program politikalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen AdSense Program Politikaları’nı inceleyin.

Saygılarımızla,
Google Yayıncı Politikası

Adsense hesabıma girdim ve problemin ne olduğuna baktım. İsmini yeni duyduğum, hiç tanımadığım sitelerden biri ihlal raporları kısmında duruyordu. Yani reklam politikasını ihlal eden benim sitelerimden biri değil, ilk kez gördüğüm başka bir site. Sanırım reklam kodlarımı kullandı sık aralıklarla. Yada sayfalarımdan bir kısmını html olarak komple kopyaladı ve bir yerde kullandı. Artık o kısmını bilmiyorum, reklam yayınının yasaklandığı site benim sitem olmadığı için ilgilenmedim.

Reklam kodları bana ait ama benim olmayan sitelerden birinde kullanılmış ve o sitede reklam gösterimi Adsense tarafından yasaklanmış kısacası.

Başınıza böyle bir olay gelirse Adsense hesabınız giriş yapın, sol kısımdaki ayarlar‘a tıklayın, daha sonra politika merkezi sayfasına girin ve karşınıza reklam ihlali yapan sitelerin listesi çıkacaktır. Eğer bu sayfadaki siteler sizin değilse hiçbir işlem yapmayın, buradaki sorunlu siteler sizin ise o zaman aynı sayfadaki sağ üst kısımdan yeniden incele şeklinde Google’a bir talep gönderebiliyorsunuz. Öncesinde sitenizdeki reklam yayınını ihlal eden sorunları çözmeyi unutmayın.

Kırmızı ile karaladığım yerde ihlal eden web adresi yazıyor. Hatta hangi sayfasındaki olduğuna kadar gösteriyor ayrıntılı bir uzantıyla.

 

Bir Yorum Ekle