Wordpress

Tarayıcıda Farklı Sekmeye Geçince Site İsminin Değişmesi

Tarayıcıda Farklı Sekmeye Geçince Site İsminin Değişmesi

Merhaba,

Son zamanlarda; Dominos, LCW, Defacto gibi büyük firmaların web sitesinde kullanmaya başladığı yeni bir özellik dikkatimizi çekmeye başladı. Örneğin dominos.com.tr sitesine bilgisayarınızdan girdiniz ve yan sekmede farklı bir internet sitesi açtınız, Dominos.com.tr den ayrıldığınız için hemen Dominosun sitesi kendi sekmesinde size bir mesaj gösteriyor ve ister istemez dikkatinizi çekiyor.

Tarayıcıda Farklı Sekmeye Geçince Site İsminin Değişmesi

Bu işlemi yapabilmek için eklenti vs kullanarak sisteminizi zorlamanıza pek gerek yok. En kolay yöntem olarak aşağıdaki kodları kullanarak sizde web sitenizin başlık kısmına Geri Dön, Bizi Unutma! gibi mesajlar ekleyebilirsiniz.

<script src=”https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/3.1.0/jquery.min.js”></script>
<script>$(function() {
var pageTitle = $(“title”).text();
$(window).blur(function() {
$(“title”).text(“Buraya Kendi Mesajınızı Ekleyin”);
});
$(window).focus(function() {
$(“title”).text(pageTitle);
});
});
</script>

Yukarıdaki kodu sitenizin footer.php de </body> kapanış etiketinden hemen önce ekleyebilirsiniz. İsterseniz header.php dosyasına da ekleyebilirsiniz fakat siteniz yüklenirken bu kodları da incelemesine pek gerek yok. Bu yüzden footer.php üzerinden çalıştırabilirsiniz.

4.8/5 - (5 votes)

Yorum

    • Merhaba, kullanacağınız site WordPress alt yapılı ise aşağıya ekleyeceğim linkteki eklentiyi indirip kurarak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. (Kurulum sonrası WP DON’T GO menüsüne giderek Delay değerini 1000 den düşük yapmanız yeterlidir ve yine aynı alandan sekme ikonunu da değiştirebilirsiniz.)

      Siteniz wordpress değilse yukarıdaki kodu sitenizin index veya header dosyalarından birinin etiketinden hemen önceki satıra yapıştırmanız yeterlidir. (Bu kodlar temanın dosyalarına eklenecek.)

      Eklenti linki: https://wordpress.org/plugins/wp-dont-go/

    • Geç olmuş ama yazayım, yukarıdaki kodları kopyaladığınızda ” işaretleri yanlış geliyor, hepsini düzeltin çalışır. ” bu çift tırnak, ” bu çift tırnakla aynı değil…

Bir Yorum Ekle