Mobil Dünya

Tablet Kullanım Oranları Azaldı

Bu kez satış istatistiklerine göre değil de web sitelerine yapılan girişlerden yola çıkarak Tablet Kullanımları Azaldı şeklinde bir yazı başlığı attım.

Bize ait olan veya müşterilerimizin blog, web sitesi, e-ticaret gibi sitelere günlük ortalama 55 bin ile 75 bin arasında tekil ziyaretçi giriş yapıyor. Bu ziyaretçilerin tamamının trafik kaynağı ve cihaz türü bilgisi kayıt altına alınıyor.

Ziyaretçi raporlarında ki bu verilere baktığım zaman geçen yıllara göre tablet bilgisayarlardan giriş yapanların oranı %85’e kadar düştüğünü görünüyorum.

Ziyaretlerin %70 lik bir kısmı akıllı telefonlardan yapılırken %30 luk bir kısmı da bilgisayardan yapılıyor.

Son yıllarda tablet bilgisayarlardan ziyaretlerin düşmesinin asıl nedenlerinden biri, artık daha büyük ekranlara sahip akıllı telefonların yaygın kullanılması ve tablet bilgisayarlara duyulan ihtiyacın azalmasıdır.

Tablet Kullanım Oranları Azaldı
5 (100%) 1 oy

Yazar Hakkında

ohantekten

Ne yaparsan yap sadece yorulursun :)

Merhaba, seo uyumlu olsun diye 300 kelimelik uzun yazılar yazmıyorum. Bunun için ne vakit ayırmak isterim ne de sizi gereksiz kelimelerle sıkmak isterim. Bloğumdaki yazıları olabildiğince kısa tutuyorum. Bazı konuları 10-15 kelimeyle anlatabildiğim zaman çok seviniyorum :)

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?