Çözümler Wordpress

Shopier WordPress eklentisi kurulumu – Ücretsiz – Güncel

WordPress alt yapılı e-ticaret siteniz için Shopier eklentisini ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. WooCommerce e-ticaret alt yapısına entegre edebilen Shopier eklentisi kullanımı oldukça kolay, indirdiğiniz eklentyi WordPress sitenize yükleyip kurmanız ve ardından birkaç küçük ayar yapmanız yeterli olacaktır.

Shopier ile ilgili 2017 yılında yazdığım yazıya ulaşmak için tıklayınız.

WordPress Shopier eklentisi indir

Shopier WordPress eklentisinin son versiyonunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. (Daha sonra eklentinin güncel hali gerekirse WeblogStudyo Shopier sayfasından indirebilirsiniz.)

Eklenti teknik bir bilgi gerektirmiyor ama yinede eklentinin nasıl kurulduğuna dair aşağıda detaylı bir döküman bulacaksınız.

Shopier WordPress eklentisi nasıl kurulur?

Woocommerce e-ticaret alt yapınız için shopier modülünü aşağıdaki adımları gerçekleştirerek tamamlayabilirsiniz.

 1. WordPress Panelinize erişim sağlayarak, sayfanın sol tarafında bulunan menüden Eklentiler>> Yeni Ekle sekmesine tıklayınız.
 2. Açılan sayfada en üstte sol tarafta bulunan Eklenti Yükle butonuna tıklayınız.
 3. Dosya seç sekmesinden shopier modülünün yüklü olduğu dosyadan .zip uzantılı modül dosyanızı seçerek yükleyiniz.
 4. İlgili modülü yükledikten sonra Etkinleştir butonuna tıklayınız.
 5. Sayfanın sağ tarafında bulunan menüden, Woocommerce >> Ayarlar butonuna tıklayıp, Ödeme sayfasından Ödeme Yöntemi Görünüm Düzeni alanından Kredi Kartı ile Ödeme seçeneğinin üzerine tıklayınız. (sitenizin dil dosyalarına göre isimler farklılık gösterebilir.)
 6. Açılan sayfada, Shopier’i Etkinleştir butonuna tıklayıp, Apı Kullanıcı ve Apı Secret alanlarına, shopier kullanıcı panelinizde Özelleştirmeler>> Api Bilgileri alanındaki Apı kullanıcısı ve şifresini eklemelisiniz.

  Aynı sayfanın altında bulunan Geri Dönüş URL’nizi Shopier Kullanıcı panelinizde Özelleştirmeler>> Api Bilgileri sayfasındaki Geri Dönüş URL sekmesinde eklemeniz gerekmektedir.
 7. İşlem sonrasında woocommerce sayfanız için oluşturduğunuz 1.00 TL lik bir ürün için satın alma yaparak test edebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki anlatımlar zamanla Shopier sitesindeki tasarım değişiklileri nedeniyle yerleri değişebilir.


REKLAM: Shopier kurulu hazır basit ve modern E-Ticaret sitesi, demoyu incele.

Shopier Kurulu Basit ve Modern E-Ticaret Sitesi

4.9/5 - (9 votes)

Yorum

 • Merhaba,

  söylediklerinizi yaptım, http ve https kısmını da kontrol ettim fakat sitemde deneme olarak siparişi onayladığımda ödeme ekranı açılmıyor, siparişiniz alındı diyor. sipariş wordpresste ekranıma düşüyor ama ödeme alınmadığı için beklemede diyip iptal ediyor. Ödeme ekranının gelmesi için ne yapabilrim?

 • Merhaba, geri dönüş url si siparişden sonra HATA 404 bu sayfa bulunamadı diyor. Geri dönüş urlsini doğru girdim. Http de doğru seçili. Ayrıca ödemelerde otomatik onaylanmıyor.

 • Merhaba,
  Eklentinin güncel halini ekledim. Eklentiler bölümünde görebiliyorum fakat menüde woocommerce çıkmıyor. Eklendiler altındaki WooCommerce eklentisinde ayarlar linki yok.
  http://domainim/wp-admin/admin.php?page=XXX
  gibi bir linki var mı oradan deneyeyim. Diğer eklentiler menüde var ve linkleri bu şekilde gözüküyor.
  Teşekkürler.

 • merhaba
  eklentii yükledim ödeme sayfasına gidiyor ödeme yapıyor ama siteye geri dönmüyor
  404 hata veriyor ama ödeme yapılmış ama sitiye bakınca hala siparişin ödemesi yapılmamış görünüyor

  • Merhaba, http ve httpS kısmını kontrol ediniz…

   Hata sayfasının verdiği yanıtta yardımcı olabilir: API Anahtarı hatalı. Eğer bu internet sitesinin sahibi sizseniz, lütfen Shopier hesabınızda API Erişimi bölümünde bulunan API Key ve API Secret alanlarının, internet sitenizin e-ticaret panelinde Shopier modül ayarları alanında doğru girilmiş olduğunu kontrol ediniz.

 • merhabalar, anlattığınız gibi yaptım. ancak ödeme sayfasına gelince direk ana sayfaya atıyor ve hata veriyor.
  neden olabilir sizce ? şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba, kendi sitenizin ana sayfasına mı Shopier.com un ana sayfasına mı atıyor? Hata verdiğine göre hata kodunda ne olduğu da yazıyordur, hatayı iletebilirseniz kontrol edeyim. Hatanın ekran alıntısını alarak gönderebilirsiniz.

   Shopier panelinden Geri Dönüş URL kısmındaki HTTP ve HTTPS farkından da hata verebilir. Sitenizdeki URL nasıl ise aynısının Geri dönüş URL kısmında olması gerekir.

Bir Yorum Ekle