Öne Çıkan Sosyal Medya ve Reklam

Reklamlar aslında faydalı olabilir mi?

İnternet sitelerinde karşımıza çıkan reklamların aslında bizim için faydalı olabileceğinizi düşündünüz mü?

Reklam denince aklımıza ilk gelen şeyle;, rahatsız edici, can sıkıcı, sevilmeyen görüntüler olur çoğunlukla. Ama reklamlar bazı durumlarda bizim kazançlı çıkmamızı sağlayabilir.

Örneğin, arama motorlarında ihtiyacınız olan bir şeyi aradınız. Ne olduğu hiç fark etmez. 3D Çakıl Taşlı Halı olabilir, ABC Mutfak Robotu olabilir… O an arayıp da bulamadığınız bu ihtiyaçlarınız birkaç gün sonra herhangi bir siteye girdiğinizde Google reklamları sayesinde aniden karşınıza çıkar! Sizde bu ürünleri hiç beklemediğiniz zamanda bulmanın sevincini yaşarsınız. Aslında önceki günlerde arayıp bulamadığınız ürünler sizi buldu…

Aradığınız ürünler sizi buldu, çünkü Google reklamları size özeldir. Siz internette ve ne ararsanız onunların anahtar kelimeleri Google tarafından kaydedilir ve örtüşen kelimelerdeki ilgili reklamlar herhangi bir reklam barındıran siteye girdiğiniz zaman karşınıza çıkar.

Eğer AdBlock vb reklam engelleme programı kullanan biriyseniz bu gibi ayağınıza gelen önemli fırsatları kaçırabilirsiniz.

4.5/5 - (8 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle