Sosyal Medya ve Reklam

Pinterest’te Reklam Vermek

Pinterest iyi hoş ama Türkiye’de kullanıcısı fazla olmayan bir Sosyal Medya platformu. Tabii ki yinede milyonlarca kullanıcısı var fakat bir Instagram, Facebook kadar değil.

Kullanıcı sayısının az olması Pinterest.com’un tanınırlığını da etkiliyor ve yeni pazarlar aramak için kullanmak isteyen işletmelerde istediği verimi alamıyor Pinterest sayfalarından.

Örneğin bugün Pinterest’te bir reklam vermek istedim, yani tıpkı Facebook, Instagram gibi Sponsorlu bir gönderi yayımlamak istedim. ads.pinterest.com adresine reklam oluşturmak için girdiğimde ise beni aşağıdaki uyarının karşıladığını gördüm,

Henüz Türkiye’de reklam hizmetinin devreye girmediğini söylüyor, Pinterest şu an yalnızca 11 ülkede reklam hizmetinin kullanılabildiğini söylüyor. Para birimlerinden diğer ülkeleri seçmeme rağmen konumumdan dolayı reklam oluşturmama izin vermedi.

VPN vs kullanarak diğer ülkelerden reklam alanına ulaşabilirsiniz ama bu durumda da reklamınız verimsiz olacaktır ve istediğiniz kitlelere ulaşamayacaksınız.

Pinterest’in reklam paneline gelince, oldukça kolay bir reklam paneline sahip. Daha önce Facebook’ta reklam verenler varsa en az onun kadar kolay ve anlaşılır bir reklam paneli bulunuyor.

3.9/5 - (10 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle