Fotoğraf

Photoshop ile Field Blur, Iris Blur ve Tilt Shift kullanımı

Fotoğraflara bulanıklık (blur) vermek Adobe Photoshop’un sunmuş olduğu 3 özellik ile çok kolay…

Fotoğraflara bulanıklık (blur) vermek için veya odak nokta belirlemek için Adobe Photoshop un sunmuş olduğu 3 Farklı özellik var.

Kullanımı oldukça kolay olan Field Blur, Iris Blur ve Tilt Shift özelliklerini kullanarak istediğiniz verimi kısa bir süre içerisinde alabilirsiniz.

Bu özelliklerin yerini aşağıdaki resimlerden görebilir, çalışma şekline ise videodan bakabilirsiniz.

Photoshop-Field-Blur,-Iris-Blur-ve-Tilt-Shift-kullanımı

Video:

blur-22

blur-2

bulur-11

blur-1

Bunu değerlendir

Yorum

 • benim programda o menülerin üçü de yok. Adobe ps cs3 portable kullanıyorum bundan kaynaklanabilirmi yoksa menüleri göz önüne çıkartacağım bir yer varmı. mail gönderirsen sevinirim. teşekkürler…..

  • Yorumunuza verdiğim cevap, zaten size mail olarak da gidiyor…

   Portable olmasından kaynaklandığını sanmıyorum. Portable olsa dahi bu basit işlevler olur. CS3 de bu özelliğin orada olduğunu hatırlamıyorum… 300 – 500 MB lık CS4 veya CS5 portable bulmanız çok kolay. İndirmenizi tavsiye ederim. Artık Photoshop CS5 bile bitti. Adobe Photoshop CC oldu.

   • anladım hocam tessk…. sadece resimlerin üzerine yazı yazmak için kullndığımdan üst versiyonlarına gerek duymamıştım.

 • videoyu keşke youtube yükleseydiniz. Vimeo çok yavaş açılıyor bende. Yinede teşekkürler… Fluu vermek için gaussian blur kullanıyordum bu daha çok yarayacak işime.

 • Resmi masaüstünden fotoshopa attığım zaman resim renkli olmasına rağmen gri olarak görünüyor. ????

  • Burada ana konu; Field Blur, Iris Blur ve Tilt Shift özelliklerinin ne işe yaradığı. O menüler var ama bir de kullanalım bakalım hesabı yani… Yoksa ben ekrana tükürerek de blur veririm 🙂

Bir Yorum Ekle