Trajikomik

Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdundaki Samara Olayına KYK’dan Açıklama :)

Geçen (05.11.2017) hafta Karaman ilindeki Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda paniğe yol açan SAMARA olayının aslı belgeli olarak ortaya çıktı. KYK konuyla ilgili aşağıdaki duyuruyu yayımladı.

Öğrencilerimizin korku ve panik yaşamasına neden olan olayla ilgili, Kurumumuz Başmüfettişi ve Emniyet yetkilileri tarafından yapılan soruşturma neticesinde; söz konusu hadisenin yurdumuzda kalan üç öğrenci tarafından “Şakalaşma” maksadıyla gerçekleştirildiği yazılı beyanlarıyla anlaşılmıştır.

Hangi amaçla yapılmış olursa olsun ailelerimizin bizlere emaneti olan öğrencilerimizin huzurunu bozarak paniğe sevk eden ve kamuoyunda Kurumumuzla ilgili yanlış bir algı oluşturan bu üzücü hadisenin kabul edilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Bu nedenle, söz konusu öğrencilerle ilgili gerekli disiplin işlemleri derhal başlatılmıştır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak yurtlarımızda barınan bütün öğrencilerimizin huzurlu ve güvenli bir şekilde yurtlarımızda barınması temel görevlerimizden olup öğrencilerimizi ve ailelerini endişeye sevk edecek herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü
4.1/5 - (8 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle