Wordpress

LiteSpeed Cache Eklentisini Neden İptal Ettim?

Daha önce Wp Super Cache kullanıyordum. Sunucu değiştirdikten sonra yeni sunucumun LiteSpeed Cache özelliğinin bulunduğunu gördüm ve şu an bu yazıyı okuduğunuz bloğumda LiteSpeed Cache kullanma kararı aldım. Madem ki sunucu bu özelliği destekliyor, bende bundan faydalanayım dedim.

Birkaç aydır LiteSpeed Cache kullanıyorum ve gerçekten muhteşem bir hız kattı siteye. Bu arada sununuz destekliyorsa kullanabiliyorsunuz bu eklentiyi.

Fakat pek fazla sabredemeyip bugün LiteSpeed Cache eklentisine veda ettim!

LiteSpeed Cache ayarları biraz karışık gelebilir ama mantık olarak aynıdır ve birçok ayar hazır olarak gelir. Kullanmak isteyenler ayarları pek fazla dert etmesin.

Benim LiteSpeed Cache eklentisini iptal etme nedenim kullandığım tema ile bir türlü barış içinde yaşayamamasından kaynaklanıyor. Kullandığım temanın da kendine özel bazı ön bellek özellikleri var. Belki bunlarla çakışıyordur. Yinede tüm senaryoları deneyerek çakışma ihtimallerini ortadan kaldırdım.

Yaptığım tüm düzenleme ve değişikliklere rağmen ön belleklenmeyen bazı makaleleri yüklemekte sorunlar çıkarttığını fark ettim. Aslında makaleyi değil, temayı yükleyemiyordu. Kütüphaneden bazı Js dosyalarını çekerken sanırım engelle karşılaşıyor. Js Css vs gibi dosyaları önbellekleme seçeneğini de kullansam da işe yaramadı.

Bu problemden dolayı bugün tekrar Wp Super Cache eklentisine geçiş yaptım.

Bir Yorum Ekle