Mobil Dünya

LG G3 Kameranın Bulanık Çekme Sorunu

LG G3 telefonlar genel olarak fabrikadan sorunlu olarak çıkış yapan modellerden biridir. Üstelik ana kart, işlemci gibi ciddi bir sorunla piyasaya sürülmüştür. ABD’de LG G3 sersinin sorunlu olduğunu kabul eden LG firması müşterilerine birer adet yedek pil ünitesi dağıtmıştı. (Pil probleminden dolayı.)

Bu kısa makalede LG G3’ün kamerasıyla ilgili bir not düşeceğim ama LG G3 kapandı açılmıyor diyorsanız buradaki makaleye göz atabilirsiniz.

G3’ün kamerasının bulanık çekmesi sorunları da bir zamanlar ve halen gündeme gelen problemlerin başında.

Yukarıdaki linkte verdiğim makalede ki sorunla uğraşırken kameranın da neden bulanık çektiğini öğrenmiş oldum tesadüfen.

Arka ana kameranın bulanık veya net çekmesi ya da odaklanamamasının nedeni de yine kamera işlemcisinden kaynaklanıyor. İşlemci ısındığı için telefon kapanıyor ve açılmıyordu, bu kronik bir sorun LD G3’de. Fakat kameranın bulanık çekim yapmasının nedeninde bu işlemciden kaynaklandığının farkına vardım.

Eğer aynı sorunla karşılaşırsanız G3 için yeni bir kamera almayın. Kameranız kırık vs değilse muhtemelen sorun bundan kaynaklıdır.

Yine işlemcinin aşırı ısınmasını ve cihazın kapanmasını sağlayan bağlantılardan birinin de kamera olduğunu fark ettim ve kamera bağlantısını cihazdan söktüm. Bu sayede şu an cihaz çalışıyor. Konuyla ilgili makaleye göz atmak için: https://ohantekten.com/lg-g3

4.5/5 - (2 votes)

Bir Yorum Ekle