Mobil Dünya

Kolay İngilizce Öğrenmemizi Sağlayacak Uygulamalar

Artık ikinci bir dil öğrenmek eskiye göre daha kolay ve daha eğlenceli. Üstelik herhangi bir kursa gitmeden iyi dereceler elde edilebiliyor.

Evet online İngilizce eğitimlerinden bahsediyorum… Fakat öyle kitap, dergi veya video gibi online temin edilebilecek eğitim setlerinden bahsetmiyorum. Tabii ki bunlarında yeri başka ama kolay bir şekilde yabancı dil öğrenmek için interaktif uygulamalar (app) günümüzde en iyi sonuç veren eğitim araçlarından biri olmayı başarmıştır.

Kitap, dergi vs gibi dökümanlardan daha sonra faydalanabilirsiniz. Örneğin yabancı dilinizi iyi bir seviyeye bu uygulamalar aracılığıyla getirdikten sonra yabancı kitap ve videolar izlemeniz dilinizi daha da geliştirmenizi sağlayacaktır.

İngilizce veya diğer yabancı dilleri kolay bir şekilde öğrenebilmemiz için mobil uygulamalar bize birçok alternatif sunuyor. Örneğin bizimle yapak zeka kullanıp konuşarak da dil öğrenmemize yardımcı olan bazı mobil uygulamalar var.

İngilizce öğreten mobil uygulamalar

Bu alanda birçok mobil uygulama var ama ben en başarılı olarak gördüğüm iki uygulamadan bahsetmek istiyorum.

1 – Duolingo

En sevdiğim uygulamaların başında gelir. Geçen sene kullanmıştım ve kullanması çok zevkli. Uygulama size birçok dil seçeneği sunuyor ve seçtiğiniz dili orta seviyelere kadar rahatlıkla öğretebiliyor. Duolingo sadece yazılı olarak size yabancı dil öğretmekle kalmıyor. Aynı zamanda sesli olarak da karşılıklı çalışma yapabiliyorsunuz.

Örneğin ekranda karşınıza yazılı olarak bir kelime çıkartıyor ve bunu seli olarak okuyun diyor. Okunuşunu düzgün bir şekilde yapana kadar size tekrarlatıyor. Eğer kopya çekmek isterseniz ipucu ikonuna dokunduğunuzda kendisi bir kez sesli olarak okuyor ve tekrar aynısını söylemenizi istiyor. Bunun dışında Duolingo içerisinde sosyal bir ortamda var, isterseniz sanal sınıflar kuruyorsunuz ve sizi yabancı dil öğrenen kişilerle aynı sınıf içerisinde arkadaş olabiliyor, dilinizi geliştirmek için tartışmalar başlatabilirsiniz. Duolingo uygulamasını çok seveceksiniz.

Duolingo ücretsizdir.

2 – Memrise

Memrise uygulaması da Duolingo gibi istediğiniz herhangi bir dili öğrenebilmeniz için ideal bir uygulama. Duolingo’dan en büyük farkı daha çok gündelik konuşmalara yönelik dil öğretmeye çalışıyor. Yani dil bilgisi kurallarını kısmi olarak yoka sayarak gündelik konuşmalar üzerine ilerliyor. Size 7 aşamada yabancı dil öğretmeyi hedeflemiş ücretli ve ücretsiz versiyonları olan bir uygulamadır.

Memrise uygulamasını ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ama çevrimdışıyken de öğrenmeye devam etmek istiyorsanız ücretli sürüme geçmeniz gerekiyor.

 

4.9/5 - (31 votes)

Yorum

  • Yabancı dil öğrenmek için başlangıç olarak bende Duolingo uygulamaısını tavsiye edebilirim. Başlangıç için özendirici şekilde ilerliyor.

  • Bence en koayı cambly. Denemenizi tavsiye ederim. Gerçek kişilerle internet üzerinden ingilizce öğreniyorunuz. Yada başka bir yabancı dil.

    • Dolar üzerinden olduğu için bence çok pahalı. Geçenlerde haftada 3 gün 15 dk lık ders seçtim ve çok fazla fatura çıkarttı.

    • Yorumunuza bakıp üye oldum ama cambly ayda 15 er dakikalık 12 derse 590 TL fiyat istedi. Kişisel gelişim için olan seçeneği seçtim. Bana çok geldi bilmiyorum. 15 dk da az bir süre bir ders için.

Bir Yorum Ekle