Sosyal Medya ve Reklam

Kendi Sitemizdeki Reklamlara Tıklamak

İnternet sitelerimizde genellikle Adsense reklamları yayınlıyoruz ve dürüstlüğümüzden kendi sitemizde yayınlanan reklamlara tıklamıyoruz. Çünkü biz her reklama tıkladığımızda ürün veya hizmetini tanıtmak için reklam vermiş kişinin parasını boşa harcıyoruz demektir.

Yok yok şaka, dürüstlüğümüzden değil, Google kendi reklamımıza tıkladığımız için Adsense hesabımızı cezalandırmasın diye kendi sitemizde yayınlanan reklamlara tıklamıyoruz. 😊

Ama artık ben kendi bloğumda yayınlanan reklamlara tıklayacağım. Neden derseniz, internette bir ürün arayıp o an bulamadığım zaman Adsense reklamları birkaç gün sonra arayıpta bulamadığım ürünü veya hizmeti karşıma reklam olarak çıkartıyor. Zaten aradığım bir şey ayağıma kadar gelmişken neden kaçırayım ki? Reklama tıklar aradığım şeye ulaşmış olurum.

Zaten Google’un bu hareketi yaptığım için reklam hesabımı engelleyeceğini zannetmiyorum. Çünkü aynı ip den kaç kez tıklarsan tıkla bir adet sayılıyor. Bu yüzden kendi sayfalarımda yayınlanan reklamlara tıklamanın bir zararı olacağını zannetmiyorum. Tabii ki abartmadan, ihtiyaç duyuldukça.

4.3/5 - (11 votes)

Bir Yorum Ekle