Yaşam

Kadınları ele veren 10 beden hareketi

Aman Dikkat! Yazıda okuduğunuz birkaç hareketle eşleşen bir kadınla birlikteyken hemen sazanlık edip atlamayın. Sonra dayak falan yersiniz, karışmam ben. 🙂 Bugün bir video gördüm ve hemen yazıya döktüm sıcağı sıcağına. 🙂 İzlediğim video: “Tanıdığın veya tanımadığın bir kadınla aynı ortamdayken muhabbet içinde buldun kendini, daha sonra bu kadının sana ilgi duyup duymadığını beden hareketlerinden anlayabilirsin.” diyor ve başlıyor video 10 hareketten geriye saymaya…

10 -) Kadın sizinle konuşurken öne doğru eğiliyorsa:

Bu sizinle bir yakınlaşma istediği içinde olduğunu gösterir. Karşınızdaki sizinle ve söylediklerinizle ilgileniyorsa size doğru eğilme eğilimde olur. Bu farkında olmadan kendini öne çıkarmadır. Sizin onu daha iyi görmenize imkan sağlamak için. Aksine, arkasına yaslanıyor ve koltukta iyice dipte oturuyorsa sizin yaptığınız öküz’lükten korktuğu içindir… Yok yok şaka 😀 aranıza mesafe koyuyor demekmiş.

09 -) Hareketlerinizi taklit ediyorsa:

Karşısındakiyle yakınlaşmak isteyenlerde bazen ‘mimetizm’ denilen bir olay görülür. Farkında olmadan sizin hareketlerinizi taklit eder. Saçınızı kaşırsınız saçını kaşır. Bacak bacak üstüne atarsınız, bacak bacak üstüne atar. Siz gülersiniz o da güler. Uzmanlar bunun adına yansılama, ikizleme diyorlar. Kendini size yakın hissetmek istediğini gösterirmiş.

Tamam bu fotoğraf pek bi taklit olayını anlatmıyor ama siz anladınız olayı değil mi? 🙂 Nereden bulayım şimdi size tam konu fotoğrafını. 🙂

08 – ) Kadın kollarını göğsünde birleştiriyorsa:

Sizi dikkatle dinler gibi yapıyor, ama kollarını göğsünde birleştiriyor. Bu kendi içine kapanma hareketi ‘savunmada’ olduğunu, rahat olmadığını gösterir. Aranıza bir ‘bariyer’ koyuyor. Aynı şekilde aranıza çay bardağı, ekmek sepeti filan koyuyorsa da aynı ihtiyacı duyuyor demektir.Ama aranızdaki bardakları filan kaldırıp kenara koyuyorsa,sizin için çok iyidir.

07 – ) Kadın başını sağa sola eğerek sizi dinliyorsa:

Sabah kahvaltıda ne yediğinizi, bilmem ne hocasının karizmasını nasıl çizdiğinizi, yada yeni arabanızın 100 km’ye kaç saniyede çıktığını… siz anlatırken o sizi dinlemiyor içiyor adeta sözlerinizi. Sizi dinlerken, gözlerinizin içine bakarken, başını hafifçe sola eğmesi, söylediklerinize çok ilgi duyduğunun işareti. (Bu cümlenin içinden çıkabilen olursa bana haber versin yemek ısmarlayacağım 😀 )

06 – ) Karşınızdaki kadın elini çenesine koyuyorsa:

Karşınızdaki düşünceli bir tavır takınıyor, elini çenesine koyuyor ve zaman zaman gözlerini sizden kaçırarak başka yöne bakıyor. Sizi hâlâ ölçüyor biçiyor, size ne değer vereceğine karar vermeye çalışıyor demektir. (Beyler b*ku yediniz, hazır olun 🙂 ) Ve bu hareketiyle size ‘beni daha ikna edemedin’ mesajı veriyor.. Top sizde. Size ilgi duyabilir, ama ilgisine layık olduğunuzu ispat etmek size düşüyor.

05 – ) Kadın erkeğe dokunuyorsa:

Belli belirsiz de olsa eliyle elinize, diziyle dizinize dokunuyor. Bu her zaman hesaplı, bilinçli bir hareket olmayabilir. Yani hemen fantezi yapmaya başlamayın. Ama bu hareketin anlamı çok açıktır: Karşısındakine yakınlaşma arzusu! Mesajı alıp bu hareketi bilinçli hale dönüştürmek size kalmış!

Dikkat edin bazı kadınlar normalde de konuşurken; kolunuza, elinize vs dokunabilir. Onun için bu bir iletişim alışkanlığı olabilir. Yanı ayağınızı denk alın bu adımda ve her dokunana yükselmeyin 🙂 Yoksa aşağıdaki gibi bir dokunmayla karşılaşabilirsiniz. 🙂

04- ) Kadın ensesini okşuyorsa:

Sohbet sırasında, karşınızdaki eliyle ensesini yahut önkolunu oynuyorsa, yaşadınız. Bu onun ‘sizin onu okşadığınızı hayal ettiğini gösterir’ diyor psikologlar. Yani bu bilinç altından gelen hareketler boşuna yahut tesadüf değil. Aynı uzmanlar, ilişkide zaten bir yere gelinmişse, bu ‘oto-okşamanın’ karşı tarafa ‘benimle ilgilen’ mesajı olduğunu da söylüyorlar.

Ense okşayan kadın fotosu bulamadım 😀

03 – ) Kadının göz bebekleri büyüyorsa:

Bakış, kendi başına bir ‘hareket’ sayılmaz. Ama hislerinizi belli edebilir. Göz bebeğinin büyümesi aslında ışıkla ilgili bir mesele. Işık ne kazar azsa, göz bebekleri o kadar büyür. Ama, pırıl pırıl bir ışıkta da göz bebekleri büyüyebilir. Bu da… büyük bir ‘arzu’ işaretidir. Elinize kolunuza hakim olabilirsiniz belki ama, göz bebeklerine hakim olamazsınız!

02 – ) Kadının elinizi sıkışı şekli:

İki kişi yeni tanıştıklarında, genellikle el sıkışırlar. Çok iyi tanışmayan iki kişi de öyle. Bu sadece karşılıklı merhaba dan ibaret değildir. Bazen el sıkışınız duygularınızı ele verir. (Fotoğrafta) Birincisi, alelade bir el sıkma. İkincisi ‘bir şeyler’ söylemekte: Karşınızdaki elini size böyle ‘bırakıyor’ ise, iş tamam demektir. Kendisi, hali tavrı aksini söylese bile…

01 – ) Yüzüme iyi bak…

Konuşmanın bir yerinde, karşınızdaki kadın çenesini birleştirdiği iki elinin üstüne koyuyor. Bu ne demek ya? Karşınızdaki kadının size kendini beğendirmeye çalıştığı anlamına geliyor. Bu hareket, yüzün hatlarını öne çıkarır ve size ‘Yüzüme iyice bak, beğeneceksin’ mesajı içerir. Bu, karşısındakiler tarafından beğenilmek isteyen insanların tipik duruşudur.

4.5/5 - (2 votes)

Bir Yorum Ekle