Mobil Dünya

iPhone X ABD’de yaşayanlar tarafından pahalı bulundu!

Akıllı insanın hali her zaman bir başka oluyor dedirten haber. 🙂

ABD’de yaşayan vatandaşlar iPhone X ‘in 999 dolarlık fiyatını pahalı bularak tepki göstermiş. Yani ABD’de yaşayan asgari ücretli kişi sadece bir aylığının belli bir kısmını vererek iPhone X alabilecek ve buna rağmen pahalı buldukları için çekimserler. Türkiye’de yaşayan bir asgari ücretli ise 4 aylık maaşına hiç dokunmazsa iPhone X alabilecek. Ama Türkiye’de fiyatın bu üstün teknolojili cihaz için normal olduğunu düşünen anormaller var. 🙂

New York’ta yaşayan ve bir otelde yardımcı müdür olan Alex Ortega (38), AA muhabirine yaptığı açıklamada, iPhone X’u pahalı bulduğunu ifade ederek, “Bu fiyat karşısında içinde bir hayli iyi özellikler olması gerekir. Doğruyu söylemek gerekirse bu fiyat New York’ta yaşayan biri için enkaz anlamına geliyor.” dedi.Alex Ortega (38)
Vergi danışmanı Naveen Chow (32) ise kablosuz şarj etme ve Face ID gibi teknoloji özelliklerinin heyecan vericiği olduğunu vurgulayarak, “Telefonun fiyatı milyoner insanların seviyesinde. Eğer telefonumu kırarsam, bu bin dolar demek.” şeklinde konuştu.

Chow, şu anda sahip olduğu iPhone 6 modelinden memnun olduğunu ve kullanmaya devam edeceğini dile getirdi.Naveen Chow (32)

Avusturya’dan New York’a turist olarak gelen Steven (22) ise iPhone X’u “çağın ötesinde” olarak tanımlarken, yüksek fiyatın Avrupalı tüketiciler için olumsuz olduğuna dikkati çekti.Steven (22)
Öte yandan, iPhone X’in özelliklerini diğer markaların akıllı telefonlarıyla karşılaştıran Richter, sözlerine şöyle devam etti: “Eğer kenardan kenara ekran isteseydim gidip Samsung alırdım. Apple, her zaman farklı olmaya çalışıyor, ama sanırım bu sefer olamadı. Samsung yaptığı işlerde daha yenilikçi olmaya çalışıyor. Belki de Apple, Samsung’u taklit etmeye başladı. Yine de yüksek fiyat beni çok şaşırttı. iPhone X’i satın alacağımı düşünmüyorum.” Richter
iPhone X ABD’de yaşayanlar tarafından pahalı bulundu!
4 (80%) 2 oy

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?