Sosyal Medya ve Reklam

Instagram Takipçisi Satın Almak Yada Almamak

Instagram Takipçisi Satın Almak Yada Almamak

Instagram ile yeni tanıştıysanız veya instagram sayfanızın takipçi sayısı çok az ise; İnstagram takipçisi nasıl çoğaltılır, arttırılır? şeklinde yaptığınız aramalar sonucu aslında isterseniz binlerce İnstagram takipçisi satın alabileceğinizi öğrenmişsinizdir.

Üstelik İnstagram takipçisi satın almanın zor ve pahalı olmadığını gördüğünüzde ise hemen satın alam girişiminde bulunabilirsiniz. Örneğin 1.000 veya 2.000 adet instagram takipçisini 10 – 20 lira gibi fiyatlara alabilirsiniz.

İnstagram takipçisi nasıl satın alınır?

İnstagram takipçisi nasıl satın alınır yazdığınız zaman Google size yüzlerce kaynak çıkartır satın alabileceğiniz. Araştırmalarınız sonucu uygun gördüğünüz kişiden satın alma işlemini yaptığınız zaman satıcı sizden sadece İnstagram profil linkinizi ister ve satın aldığınız kadar takipçiyi profilinize gönderir.

İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizi isteyen kişilerden uzak durun.

İnstagram takipçisini nereden, kimlerden alabilirim?

Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü dolandırılma riskiniz de vardır. Özellikle kredi kartı ile satın alacağınız yer varsa çok ama çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Kart bilgilerinizin ele geçmesi de söz konusu olabilir. Ben satın almayı önermediğim için tabii ki şuradan alın diye bir yönlendirme yapmayacağım.

İnstagram takipçisi almanın ne gibi faydası olur?

Deyim yerindeyse “kuru kalabalık”dan başka bir faydası yoktur. Sadece profilinizde ki takipçi sayısının fazla görünmesini sağlar. Bunlarda organik olmadığı için zaten zamanla düşecektir.

Bazı kişiler reklam vereceğim bu yüzden önce takipçi alarak reklam alanını genişletiyorum gibi ilginç bir cümleler kuruyor. “Kardeşim o zaman sen başta yanlış yapıyorsun. Satın aldığın kişilerin ya Arabistan’da ise?” O zaman verdiğin reklamlarda takipçi ve takipçilerinin arkadaşları olan kişilerle etkileşime geçecektir.

İnstagram takipçisi almanın zararları nelerdir?

  • Öncelikle etkisiz bir profile sahip olursunuz.
  • Gönderileriniz ile etkileşim oranı %10 olur.
  • Gönderilerden geri dönüş alabilme imkanınız neredeyse %5’dir. O da önceki organik takipçilerinizden dolayı.
  • Bir firma sayfası ise bu, iyi bir kurumsal imaj çizmemiş olursunuz.
  • Sayfanızdan vereceğiniz reklamlar tamamen boşa gidecektir, çünkü reklam planı genellikle önce kendi çevrenizden dağıtılmaya başlanır.
  • İlerleyen günlerde profilinizin takipçi sayısı düşüşe geçeceği için bu canınızı da sıkacaktır. Örneğin takipçi satın aldığınız gün profilinizde görünen takip eden sayısı 21575 ise birkaç hafta veya ay içinde bu sayı 10575 olabilir.

Eğer bir şirkette sosyal medya sayfalarını yönetiyorsanız ve patronunuz sürekli “takipçimiz çok az, hiç gelişme olmuyor” diye başınızın etini yiyorsa o zaman takipçi satın alın gitsin 🙂 Bu tarz kafadaki patronlar için en iyi göz boyama tekniğidir. 🙂

Genellikle kurumsal firmalar en çok takipçi alanların başında gelir. Çünkü kendi rakibine bakıyor Instagram sayfasında 300 bin takipçisi var, sonra hemen kendisi de ona yaklaşmak için takipçi satın alıyor. Muhtemelen rakibi de satın almıştır. Bu işlerle uğraşan birçok kişi kurumsal firmaların, özellikle e-ticaret sitelerinin takipçi aldıklarını bilir.

Takipçi satın alma, e-ticaret siteleri veya markalar için ziyaretçilerin gözünü boyamak adına iyi bir yöntemdir. Tabii ki bunu devam ettirebilmen gerekir.

İnstagram takipçisi almanın sayfaya teknik olarak bir zararı var mı?

Hayır şu an için herhangi bir zararı yok. Fakat satın aldığınız kişi sizden kullanıcı adı ve şifre talep ediyorsa yada takipçi gönderimi hesabınıza bağlanan bir uygulama aracılığıyla yapılıyorsa Instagram hesabınız bloke olabilir. Bu durumla karşılaştığınızda telefon numaranızı doğrulayarak hesabı yeniden aktif edebilirsiniz.

4.1/5 - (7 votes)

Bir Yorum Ekle