Girişimler

İngilizce yazılarınızı Grammarly ile güçlendirin

Grammarly çok güçlü bir yazım denedim asistanıdır.

Sık sık İngilizce kullanmak zorunda kalanlar için mükemmel bir araçtır. Örneğin tez hazırlarken, ödev hazırlarken, iş görüşmelerinde veya gündelik diğer İngilizce yazışmalarınızda ve projelerinizde size yardımcı olacak harika bir araçtır Grammarly.

İngilizce yazılarınızın dil bilgisinden şüpheleniyorsanız Grammarly kolay bir şekilde işinizi kolaylaştırıyor ve size kusursuz bir dil bilgisiyle sonuç veriyor.

Grammarly, İnternet tarayıcınıza (Chrome, Mozilla vs) ve Microsoft Office uygulamasına entegre ediliyor. Örneğin Word belgesini açtınız ve İngilizce olarak yazmaya başladınız. Siz yazmaya başladığınız anda Grammarly devreye giriyor ve yaptığınız yazım hatalarını, dil bilgisi eksikliklerini tespit ettiği kelimelerde sizi uyarıyor ve önerisini sunuyor. Bunun yanı sıra genel cümleyi de inceleyerek hatalı kelimelerin yeni cümleye uyum sağlayabilecek alternatif kelimeler sunuyor.

Grammarly, yapay zeka ile çalışmaktadır.

Hatırlatmakta fayda var, İngilizcesi çok çok iyi olanlar için pek işe yaramayabilir. Ama İngilizcesi zayıf ve orta olanlar için iyi bir tercih olacaktır. Aynı zamanda İngilizcesi çok iyi olup, dil bilgisi kurallarını atlayanlar içinde yararlı bir program.

Programın ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi ücretsiz olan size kısıtlı özellikler sunuyor. Denetleyeceği kelime sayısının limitli olması gibi. Ücretli versiyonda ise cümlenin komplesini bile inceleyerek size fikir verebiliyor.

grammarly.com adresinden ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca hizmeti akıllı telefonlarınızda da app olarak kullanabilirsiniz.

Son olarak eklemek istediğim, Grammarly basit ve küçük bir girişim değil. 100 Milyon doların üzerinde yatırım almışlığı da var. Gelirin ise programı ücretli olarak kullanan abonelerinden sağlıyor.

4.6/5 - (38 votes)

Yorum

  • Birazcık ingilizceniz varsa onunla en iyi şekilde metin yazabilmek için bu program gerçekten size yeterli. Sadece dil bilgisinde yanlışları düzeltmekle kalmıyor size ingilizce veya seçtiğiniz yabancı dil neyse onuda öğretiyor. Yapanların emeklerine sağlık.

  • Grammarly gerçekten harike bir şey! Kullanınca farkına varacaksınız. Özellikle yabancı kişilerle mail yazışması yapıyorsanız grammarly kullanarak çekinmeden yazabilirsiniz. Cümle bütünlüğünü çok iyi sağlıyor. Uzun zamandır kullanıyorum ve kullanma isteği olanlar için yazıyorum bu görüşümü.

Bir Yorum Ekle