Çözümler

Hızlı Yapıştırıcının Donmaması İçin Çözüm

Bizim köyde “Hızlı Co” diyorlar 🙂 Görselde de gördüğünüz gibi bir adet sprey ve küçük bir yapıştırıcı ile satılır. Önce yapıştırıcıyı istediğimiz yere sürer daha sonrada sprey sıkarız ve anında donmasını sağlayarak muhteşem bir yapışma ortaya çıkmış olur.

Hızlı yapıştırıcının en büyük sorunu bir kere kullandıktan sonra bir daha kullanamama durumumuzun olmasıdır. Çünkü ilk kullanım sonrası genellikle donuyor ve kullanılamıyor. En azından bendekiler hep böyle oldu.

Bir süre sonra bu durum sinirlerimi bozunca ne yapabilirim diye araştırdım. İnternette bununla ilgili bir çok yöntem var ama ben bana en kolay geleni tercih ettim. Yapıştırıcıyı kullandıktan sonra hava almamasını sağladığımız zaman donma olayı olmuyor. Bunun için yapıştırıcıyı döktüğümüz deliğe sakız yapıştıranlar vs varmış ama bu zahmetli bir iş 🙂 Ben bir buzdolabı poşetinin içerisine koydum ve poşeti hava almayacak şekilde kapattım. Aşağıdaki fotoğraftan da anlaşılabileceği gibi dışarıyla herhangi bir teması kalmadı. Üç beş gün sonra lazım oldu ve tekrar açtığımda halen ilk günkü akışkanlığını koruduğunu gördüm.

Yorum

Bir Yorum Ekle