Oto Haber

HGS veya OGS Kartı Gişede Okumadı – Kaçak Geçiş Sorunu

HGS veya OGS‘niz var ve otoyol gişesinden geçtiniz ama aracınızda yapışılı olan HGS – OGS etiketini ya da elinizle gişeye tuttuğunuz HGS kartını cihaz okumadı ve kaçak geçiş durumuna düştünüz. Merak etmeyin, eğer bir HGS veya OGS üyeliğiniz var ve sadece gişe kartınızı teknik bir nedenden dolayı okumadıysa kaçak geçiş yapmış olmuyorsunuz.

Plakanız da HGS üyeliği olduğu için kartınızdan okunamayan geçiş ücreti plakanız vasıtasıyla bakiyenizden düşülüyor ve herhangi bir cezalı duruma düşmüyorsunuz. Fakat herhangi bir HGS veya OGS üyeliğiniz olmadığı halde gişeden geçerseniz o zaman kaçak geçiş yapmış durumuna düşüyorsunuz ve ceza geliyor. Eğer hızlı davranır ve kaçak geçiş sonrası hemen bir HGS üyeliği başlatırsanız bu cezadan kurtuluyorsunuz ve yaptığınız kaçak geçiş yeni üyeliğinizdeki bakiyeden düşülüyor.

HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut HGS veya OGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

Ptt

Bir Yorum Ekle