Wordpress

Hemen Çıkma Oranını Düşürme Eklentisi

WordPress hemen çıkma oranını düşürme eklentisi ile hemen çıkma oranını ciddi düzeylerde düşürmek mümkün. Örneğin sitenizin hemen çıkma oranı %70 ise bunu %30’a kadar düşürebilecek bir eklenti var.

Hemen çıkma oranını düşürecek olan WordPress eklentisinin adı “Reduce Bounce Rate” bu eklenti işini gerçekten başarılı bir şekilde yapıyor ve iyi sonuçlar almış kişiler var. Eklentinin yorumlarını incelediğiniz zaman kullanan kişilerin memnun olduğunu göreceksiniz.

Reduce Bounce Rate eklentisi kısaca şunu yapıyor: Sitenize giren ziyaretçi bir süre sayfanızda hareket etmezse onun yerine Google’a belli aralıklarla hareket gönderiyor. Örneğin ziyaretçi sayfaya girdi ve açık bıraktı bir süre, bu durum hemen çıkma oranını etkileyeceği için ziyaretçinin sayfada arada bir etkileşim göstermesi gerekir. Sayfayı yukarı aşağı kaydırmak gibi. Bu eylemi ziyaretçi yapmazsa eklenti kendisi yapıyor ve Google’a bildirimler ulaşıyor.

Bu eklenti işini başarılı bir şekilde yapsa da bazı dezavantajları da var. Belki de olumsuzlukları daha fazladır…

Başarılı bir eklenti olarak biliniyor ama kullanmanızı tavsiye etmem. Analitik verilerini alt üst edebilir, uzun vadede problem çıkartabilir, yaklaşık 10 aydır da güncelleme almıyor, aynı zamanda Google’ın sistemde yaptığı bir değişiklik eklentiyi saf dışı bırakabilir. Bu durumda eklenti sayesinde düşmüş olan hemen çıkma oranınız aniden fırlayacaktır ve bu dikkat çekici olabilir.

Sanırım Adsense Politikalarına aykırı değil. Yinede uzaktan bakınca Google’ı yanıltmak gibi bir eylem gerçekleştiriyor eklenti. Bir çeşit yapay tetikleyici.

Eklentiyi yine de kullanmak isterseniz özellikleri şu şekilde;

  • MonsterInsights tarafından Google Analytics ile uyumlu
  • Eski ve yeni izleme kodları destekleniyor
  • Üstbilgi ve altbilgi arasında kod yerleştirme seçimi
  • Bir sayfanın yüzde kaçının kaydırıldığını izle
  • Zaman olay sıklığını değiştir
  • Maksimum izleme süresini ayarla
  • Yönetici rolü için devre dışı bırak

Bir not daha eklemek gerekirse, yapımcıya göre Google tarafından kabul edilebilir özellikler içeriyormuş. Bu durumda kullanıp kullanmamak size kalmış.

4.7/5 - (9 votes)

Yorum

  • Ben bu eklentiyi kullandım hemen çıkma oranında belirli bir düşüş oldu. Eklenti bence işini çok güzel yapıyorum Şimdiilik memnunum.

Bir Yorum Ekle