Sosyal Medya ve Reklam

Google AdSense Dışında Reklam Alma Alternatifi Wordego’yu Denedim

Merhaba arkadaşlar, üç dört gün önce Google AdSense dışında kullanabileceğim reklam alma sitelerini araştırırken en mantıklı ve kullanıcılar tarafından beğenildiğini fark ettiğim Wordego.com‘a üye oldum.

Wordego, Google Adsense gibi çalışan bir sistemdir. Verdiği reklamları sitenize ekliyorsunuz ve reklamların görüntülenmesinden ve tıklanmasından kazanç elde ediyorsunuz. Ben şu an Google’dan tıklama başı ortalama 25 ile 45 kuruş alıyorum. Bu ortalamasıdır, bazı tıklamalar 70 kuruşa kadar çıkabilirken bazıları da 12 kuruş olabiliyor. Genel olarak Google Adsense’dan oldukça memnunum.

Üç dört gün önce başvuru yaptığım Wordego.com’dan bu sabah bir mail gelmiş. Mailde, “reklam göstermek istediğim ohantekten.com web sitemin incelendiği ve onaylandığı” yazıyordu.

Şimdi Wordego panelime giriş yaparak ilk reklamı siteye eklemeyi deneyeceğim.

Sonucu tekrar bu sayfanın altına zaman zaman yorum olarak eklerim..

Bu arada Wordego yabancı dil olarak sizi karşılasa da Türkçe bir kullanım paneline sahip ve oldukça anlaşılır basit bir paneli var. Panelin ekran görüntüsünü de aşağıya ekliyorum.

Yorum

 • Belki Adsense’dan reklam alamayanlar için iyi bir alternatif olabilir Wordego ama ben Adsense kullandığım için problem çıktı. bu yazınızı yorumlarda okuyunca kullanma isteği oluştu teşekkür ederim deneyeceğim memnun kalıp kalmadığımı bildiririm daha sonra

  • Ben sizin kadar uzun süre kullanamadım. Farklı şehirlerdeki bir kaç arkadaşınız yada akrabanızdan rica ederek sitenizdeki reklamlara test amaçlı tıklamalarını isteyin. Böylece tıklamaya ücret alıyor musunuz, almıyor musunuz belli olur. Tıklamalar için mecburen ücret almanız gerekir.

 • kesinlikle kullanmanızı tabsiye etmem arkadaşlar. resmen sömürücülük. sitemde dünyanın reklamını gösteriyorlar ama hiç ödeme yapmıyorlar. hemen kaldıracağım reklam kodlarını.

 • Kullanmaya başladım ama bir türlü anlamadım hep 0,08 tl yazıyor günlerdir. Bu reklam gösterim kazancı olsa gerek. Tıklayana ayrıca ücret verilmiyor mu…

  • CPC, “Tıklama Başına Maliyet” anlamına gelir. CPC reklam modelinde, web sitenizde tıklanan her reklam için tıklama başına belirlenen birim fiyatlar üzerinden kazanç elde edersiniz.

   CPM, “Bin Gösterim Başına Maliyet” anlamına gelir. CPM reklam modelinde, web sitenizde görüntülenen* her reklam için bin gösterim başına belirlenen birim fiyatlar üzerinden kazanç elde edersiniz.

   eCPM, “Etkin Bin Gösterim Başına Maliyet” anlamına gelir. eCPM raporlama modelinde, CPM ve CPC reklamlardan elde ettiğiniz toplam kazançlar, “Bin Gösterim Başına Gelir” cinsinden tek kalemde raporlanır.

 • Hocam mobilde reklam görünmüyor bilginiz var mı? Böyle bir durumla karşılaşıp çözüm bulan olduysa aydınlatmasını rica ederim.

  • Telefonunun tarayıcı reklam kodlarını desteklemiyor olabilir. Örneğin WhatsApp’da bazı akıllı telefonlarda çalışmıyor, o tarz desteklenmeyen telefonların tarayıcısı bazı reklamları desteklemeyebilir. Özellikle Display Ad birimlerini oynatmayabilir. Bir de gizli tarayıcı açarak deneyin.

 • Sonuçları bekliyorum. Geçen yıl kurduğun bloğum için Adsense dışında reklam kullanmayı düşünüyorum.

  • Açıkçası memnun kalmadım. Verdikleri ads.txt dosyası yüzüne Google Adsense reklamlarım da duraklatıldı. Şu an konudaki reklamları sitemden tamamen kaldırdım, zaten bir adet reklam eklemiştim deneme amaçlı onuda kaldırdım. Belki Adsense’dan reklam alamayanlar için iyi bir alternatif olabilir Wordego ama ben Adsense kullandığım için problem çıktı.

Bir Yorum Ekle