Eğitim

Gençler Türkiye’den Kaçıyor

Son yıllarda öğrenciler yurtdışı programlarına katılmak için yabancı dil öğrenmeye daha fazla ağırlık vermeye başladılar. Yurtdışına gitmenin en iyi yollarından biri de öğrenci olarak gitmektir. Bunu değerlendirmek isteyen gençlerin çoğunluğunun ilk gitmek istedikleri yerlerin başında ise Almanya geliyor.

Üniversitelerde yapılan araştırmalara göre her iki öğrenciden birinin yurtdışına gitme ve eğitimini orada devam ettirme isteğinin olduğu ortaya çıkmış. Kendi çevremdeki kişilere bakarak ilk kez bir araştırmanın sonucunu sorgulama gereği duymadım. Çevremde bulunan 10 kişiden 5’i şu an yurt dışında.

Örneğin, Kanada’daki bir üniversiteye önceki yıllarda ortalama 100 Türk öğrenci başvururken, bu sayı bu yıl 800’e çıkmış. Almanya’daki üniversitelere başvuru sayısı da üçe katlanmış

 

Gençler Türkiye’den Kaçıyor
3.7 (73.33%) 3 oy

Yazar Hakkında

ohantekten

Ne yaparsan yap sadece yorulursun :)

Merhaba, seo uyumlu olsun diye 300 kelimelik uzun yazılar yazmıyorum. Bunun için ne vakit ayırmak isterim ne de sizi gereksiz kelimelerle sıkmak isterim. Bloğumdaki yazıları olabildiğince kısa tutuyorum. Bazı konuları 10-15 kelimeyle anlatabildiğim zaman çok seviniyorum :)

1 Yorum

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?