Genel

Flört – Ozan Kotra Kimdir?

Ozan Kotra

2 Ocak 1975 Tarihinde İstanbullu bir ailenin ilk çocuğu olarak doğan ve tam adı Fethi Ozan Kotra olan sanatçı, küçük yaşlardan itibaren sanatla ilgilenmeye başladı.

Henüz 3-4 yaşlarında resim çizmeye başlayan Kotra, İtalyan çizgi romanlarına aşırı ilgisi yüzünden, annesinden okumayı öğretmesini istedi ve öğrendi.

Flört şarkılarının da kahramanlarından biri olan annesinden sanatçı olması yolunda hep destek almıştır.

Kendi müziğine Pendik Sound demesine sebep, doğup büyüdüğü, gençliğinin büyük bir kısmını geçirdiği eski balıkçı kasabası Pendik’te ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 1987 Senesinde zamanının en önemli mizah dergisi Gırgır’da karikatürleri yayınlandı ve çocuk yaşta pekçok mizah dergisinde karikatür çizdi.

1989 Senesinde Pendik Lisesinde Ata Akdağ ile tanıştı ve bu tanışıklık onu müzik dünyasında uzun bir yolculuğa çıkarttı.

Çocukluğundaki ilgi alanlarından biri olan “dublaj” sonraki yıllarında yarı hobi niteliği kazandı ve sayısız yabancı film, dizi ve çizgi filmde seslendirme ve dublaj yönetmenliği yaptı. Şarkı yazarlığı ve kendine has sesinin yanı sıra, gitar, bas gitar, piyano, armonika gibi çeşitli enstürman çalan Kotra evli ve Poyraz isminde bir erkek çocuk babasıdır.

Hayvansever, yarı zamanlı bir denizci ve aktivisttir.

4/5 - (2 votes)

Bir Yorum Ekle