Kim Bunlar

Flört – Hakan Çağlar Kimdir?

Flört - Hakan Çağlar Kimdir

Flört grubundan Hakan Çağlar kimdir? (fotoğrafta ortada) biyografisi ve müzikleri…

11 Kasım 1972’de Erzurum’da doğdu. 1980 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a geldi. 1990 yılında Turgay Gülaydın’ın teşviki ile davul çalmaya başladı. Bir süre çeşitli rock ve punk gruplarında çaldı. 1993 yılında akademiye hazırlık kursunda Ozan Kotra ile tanışması onu Bekarlar grubuna dahil etti.

1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi’ne girdi. Yıllarca pek çok sanatçıya davul ve perküsyon çalarak eşlik etti. 1998 yılında Kim Bunlar’ın (Bekarlar) ilk albümü “Atabarı – Dağlar kızı Reyhan” ile büyük bir tiraj yakaladı.

2000 yılında Flört grubunun kurucu kadrosunda yer aldı. Tanınmış pek çok film ve reklamların sanat bölümünde dekor uygulama sanatçısı olarak çalışan Timsah (Hakan Çağlar), son dönemde Evliya Çelebi Seyahatnamesi hakkında bir resimli roman projesi hazırlamaktadır.

Flört – Hakan Çağlar Kimdir?
3.6 (72%) 5 oy

Yazar Hakkında

ohantekten

Ne yaparsan yap sadece yorulursun :)

Merhaba, seo uyumlu olsun diye 300 kelimelik uzun yazılar yazmıyorum. Bunun için ne vakit ayırmak isterim ne de sizi gereksiz kelimelerle sıkmak isterim. Bloğumdaki yazıları olabildiğince kısa tutuyorum. Bazı konuları 10-15 kelimeyle anlatabildiğim zaman çok seviniyorum :)

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?