Kamp - Gezi

Evliyalar Mesire Alanı – Mimarsinan Kayseri

Kayseri’deki mesire alanları konulu yazı dizisinde bu hafta Mimarsinan’da bulunan Evliyalar Mesire Alanı var…

Evliyalar Mesire Alanı alanı Mimarsinankayapul‘da. Yazının en altına haritadaki konumunu ekledim.

Evliyalar Mesire Alanı sessiz sakin ve oldukça temiz bir yer… Bugün incelemek için gittiğimde kimse yoktu, belediyeye ait personeller mesire alanının çimlerini biçiyorlardı.

Şehirden uzak bir yer olduğu için trafik sesi yok ama görünmese de ileride bir yol var ve genellikle ağır vasıtalar geçiyor, arada bir bunların sesi duyuluyor.

Wc’nin yakınlarında dışarıda yeteri kadar su alabileceğini musluklar var…

Mesire alanından aşağıdaki fotoğraftaki gibi piknik masaları bulunuyor. Piknik masaları çok büyük sayılmaz, dört kişinin rahat bir şekilde oturacağı şekilde tasarlanmış. 

Aşağıdaki banklar ise genelde boş kalıyor, çünkü burası evden çıkıp biraz gezeyim gibi uğranacak bir yer değil, yani o kadar yakınlarda yerleşim yeri olmadığı için Evliyalar Mesire Alanına genellikle piknik yapmak için araçla gelinebilecek bir yer. Bu yüzden banklara talip olan pek yok. Yinede tabii ki olması çok iyi, şık şekilde tasarlanmış ve sayıları da oldukça fazla…

Üstü kapalı kamelyalar da var alanda… 

Aşağıdaki olayı çok beğendim, gerçekten iyi düşünülmüş. Birçok mesire alanında pek rastlamadığım bir şey ve burada sayıları çok fazla…

Aşağıdaki fotoğrafta görünen alanlarda mangalınızı güvenli bir şekilde yakabilirsiniz.

Evliyalar Mesire Alanında çocuklar için bir oyun parkı da var. Gençlerde unutulmamış, basketbol severler için bir de basket sahası var.

Yol durumuna gelecek olursak, mesire alanına gidene kadar tüm yollar çok iyi, asfalt ve kesinlikle zorlayıcı engebeli yollar yok…

Fakat yol durumuyla ilgili dikkat etmeniz gereken çok önemli bir şey var! Mesire alanına ulaşıncaya kadar onlarca ağır vasıtayla karşılaşacaksınız. Buna çok dikkat edin. Özellikle Beton mikserlerinin vb kamyonların sık geçtiği bir güzergah ve hepside çok hızlı gidiyor. Sağa sola dönerken veya durmanız gerektiğinde bunlara dikkat edin. Mesire alanı yolu üzerinde Melikgazi Belediyesine ait bir Asfalt Üretim Tesisi var, bu yüzden ağır vasıtası bol olan bir yer.

Bugün gittiğimde hiç insan yoktu ve alan çok temizdi, yerde bir adet çöp yoktu. Demek ki görevliler gerekli özeni gösteriyor. Olur da sizde bir gün giderseniz mesire alanında bol miktarda çöp kutusu var, onları kullanmayı unutmayın, çöpleriniz için…

Su için bir kanal yapılmış ama hiç dolu olduğunu görmedim… 

Evliyalar Mesire Alanına nasıl gidilir?

Aşağıdaki Google Maps butonuna tıklayarak mesire alanının konumunu görebilir ve direkt navigasyonda açabilirsiniz.

Navigasyonda Aç

Güncelleme: 24 Ağustos 2020

Evliyalar Mesire Alanında Melikgazi Belediyesi bu hafta “Salça Kaynatma” ortamı oluşturmuş. Hatta bu işi çok ciddiye alıyorlar ve aşağıda göreceğiniz gibi bir de reklam brandası hazırlamışlar.

Fotoğraf: @orhantekten
smart

4.7/5 - (7 votes)

Bir Yorum Ekle