Yaşam

En sıkıcı meslekler nelerdir?

Sosyal medya ve diğer mecralar üzerinden alınan verilere göre günümüzün en sıkıcı meslekleri şu şekilde sıralanıyor; (aslında bunların çoğu meslek bile değil ama konu gereği başlığı bu şekilde tutmam gerekti. Bu yazı için başlık önerebilirsiniz 🙂 )

  1. Muhasebe Elemanı
  2. Bankacılık
  3. Güvenlik Görevlisi
  4. Şoför
  5. Kasiyer

1-) Muhasebe

En sıkıcı işlerin tepesinde olan mesleklerden biri olarak tanımlamış gençler muhasebeyi. Bir muhasebe ofisinde sürekli birbirini takip eden aynı işleri yapmak sıkıcı ve sinir bozucu olabilir.

2-) Bankacılık

Hesap kitap işleri elbetteki insanı sıkar. Bunlar birde banka işleri gibi rutin ise tamam! Zorunlu kalmadığınız sürece yapılacak bir meslek değildir bankacılık. Muhasebe kadar sıkıcı olmasa da ikinci en sıkıcı işler listesinde ikinci sırada yer bulmuş kendisine.

3-) Güvenlik Görevlisi

Muhasebe ve Bankacılığın en azından bir uğraşları var, peki ya gün boyu aynı noktada sabit kalan güvenlik görevlisi olmak? Evet en az diğer iki meslek kadar sıkıcı.

4-) Şoförcülük

Bazı uzun yol şoförleri, özellikle uluslar arası çalışan kara yolu şoförleri bu işi zevk olarak da görüyorlar. En azından böyle bir toplulukta var. Ama şehir içi belediye otobüsünü kullanan şoförler için bu iş tam bir eziyet. Özellikle yazın sıcağında belediye otobüsü kullanmak, yolcuların her 700 metrede bir inip binmesi zamanla bu işi sıkıcı bir hale sokuyor.

5-) Kasiyer

Büyük marketlerde çok yoğun bir tempoya sahip olan bir bölüm, bu yüzden pek sıkılmaya vakitlerinin olabileceklerini sanmıyorum çoğunun 🙂 yine de 1 metrelik alan içerisinde sürekli para alıp para üstü vermek ve bunu gün içinde yüzlerce kez tekrarlamak kasiyerliği de en sıkıcı işlerden biri yapıyor.

Kısacası sevmediğiniz işi yaparsanız sıkılacağınız kesindir. 🙂 Eğer yukarıdaki işlerden birinde ilerlemeye karar verdiyseniz birkaç kez daha düşünün ve mümkünse fikrinizi değiştirmeye çalışın.

4.7/5 - (4 votes)

Bir Yorum Ekle