Oto Haber

Devlet Bankalarında Araç Sigortası Daha mı Ucuz?

PTT ve Ziraat gibi devlet bankalarında zorunlu trafik sigortası daha mı ucuza yapılıyor? Sosyal medya da gezen bu haber doğru mu?

Son zamanlarda sosyal medya sitelerinde “Devlet araç sigorta firmalarına indirim yapın yoksa biz müdahale ederiz demişti. Şimdi Ziraat bankaları ve PTT’lerde sigortalar indirimli yapılıyor. Bilginize… Başka yerde 659 tl’lik sigorta devlet bankasında 301 tl’ye yapılıyor! Paylaşın ki millet daha fazla kazıklanmasın…” şeklinde bir haber dolaşıyor ve ister istemez aracı olan herkesin dikkatini çekiyor ve insanlar hemen devlet bankalarının web sitelerine girerek Trafik Sigortası teklifi formuna yöneliyorlar. Fakat sonuç haberde bahsedildiği gibi çıkmıyor.

Çünkü haberde bahsedilen trafik sigortası otomobil için değil, motosiklet için. Sosyal medya da bu bilgi verilmediği için asılsız bir haber olarak sayabilirsiniz. Diğer bir konu ise halen yeni gibi servis edilen bu haberde kullanılan görsel 2016 yılına ait.

Hangi devlet bankasına giderseniz gidin ikinci yıl sigorta yenilemeniz minimum 680 lira çıkar. Eğer hasarsız ikinci veya üçüncü yılınız ise fiyat ilk sigorta yaptırdığınız rakama göre %15 – %20 gibi düşer.

4.7/5 - (3 votes)

Bir Yorum Ekle