Genel

Çöplükten Yiyecek Topladıkları “Haber Olunca” Devlet Sahip Çıktı

Çöplükten Yiyecek Topladıkları "Haber Olunca" Devlet Sahip Çıktı

Kurban Bayramının ikinci veya üçüncü günü sabah saatlerinde Kayseri’nin Talas ilçesinde bir çöplükten yiyecek toplamaya çalışan kadın ve kızı kameralara takılmıştı.

Görüntüler medyada yayılınca Kayseri Melikgazi Belediyesi yetkilileri hemen reklam yapmak için kadının evine gitmişler ve ona bir takım yardımda bulunmuşlar. Yardımların içeriği ise şu şekilde: Her ay 3 kalemde 1100 TL para yardımı, yakacak yardımı ve alışveriş yapması için ‘Sosyal Yaşam Destek Kartı’…

Devletin bu kadına yardım etmesinin tek nedeni, konunun haberlere taşınmış olması. Şimdi belediye’de bunlara yardım edince onlarda habere çıkacak ya yardımsever olarak, halkını düşünen birileri olarak… Mevzu bu arkadaşlar.

Yoksa Melikgazi Belediyesi sanki çöpten yiyecek toplayan insanları ilk kez mi görüyor. Kardeşim senin binanın arkasındaki çöplerden bile yiyecek toplayan insanlar var, onları da medyaya çıkartalım görmen için?

e Kayseri'nin Talas ilçesinde bir çöplükten yiyecek toplamaya çalışan kadın

Madem ki bu şekilde yardıma ihtiyaç olan kişiler için ‘Sosyal Yaşam Destek Kartı’ denilen bir şeyiniz var devlet olarak, o zaman diğer benzer kişilere de bu kartlardan dağıtsanız ya. Bu kişileri bulmakta zorlanıyorsanız ben sizin için Kayseri’de ücretsiz olarak araştırır bulurum.

 

Çöplükten Yiyecek Topladıkları “Haber Olunca” Devlet Sahip Çıktı
5 (100%) 1 oy

Yazar Hakkında

ohantekten

Ne yaparsan yap sadece yorulursun :)

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?