Diğer / Konu Dışı

Cep telefonu mesajıyla terör propagandası MERSİN153

Bugün arkadaşlarımızdan biri cep telefonuna gelen ilginç bir mesajı benimle paylaştı. Mesajın içeriği “terör örgütü PKK’nın propagandasının yapılmasıydı.”

Buraya kadar olan kısmı anlamak kolaydı. Apaçık bir propaganda yapılıyordu. Ok.

İşin garip olan diğer bir kısmı bu propaganda Mersin Belediyesi‘nin adıyla yapılmış olmasıydı.

Cep telefonlarına Mersin153 adıyla gönderilen mesaj aşağıdaki gibidir. (Yayıncılık kuralları gereği bazı alanlar sansürlenmiştir.)

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi ise bugün yaptığı açıklamayla konuyla alakalarının olmadığını ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını duruydu.

Atılan propaganda içerikli SMS’in Mersin Büyükşehir Belediyesi ve SMS paneliyle herhangi bir ilgisinin olmadığı belirtilen açıklamada “Belediyenin sistemi üzerinden herhangi bir girişin de tespit edilmediğini” notu yer alıyor.

Siber güvenlik uzmanları ve Mersin Emniyeti konu üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Merak ettiğim bu mesajlar yalnızca Belediye’nin SMS panelinde olan kişilere mi gönderildi. Eğer öyleyse yalnızca Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde numarası olan kişilere gitmiş demektir.

Yorum

  • MERSİN 153 diye aynı mesaj bugün saat 07:42 de bana da gelmiş. Mersin ile hiç alakam yok numaramı nereden bulmuşlar bilmiyorum. Bu yazıyı görünce içim biraz rahatladı sadece bana geldiğini düşünüp çok korkmuştum.

Bir Yorum Ekle