Blackberry

BlackBerry’ye Ne Oldu?

Blackberry Passport gold

Elimde kalan BlackBerry Passport’un kıymetini bilerek kullanıyorum 🙂 Çünkü artık BlackBerry telefon üretmeyecek. En önemlisi ise BlackBerry 10 işletim sistemi veya kendine özgü bir işletim sistemi hiç olmayacak.

BlackBerry firması artık sadece kurumsal güvenlik yazılımları üreten bir firma olarak yoluna devam ediyor. Hatta güvenlik yazılımları işine o kadar odaklanmışlar ki web sitelerinde mobil cihazlarla ilgili bilgi bulmakta zor hale gelmiş. Eskiden BlackBerry web sitesine girdiğiniz zaman sizi şık tasarımlı akıllı telefonların olduğu açılış sayfaları karşılardı. Şimdi onlardan iz bile yok.

BlackBerry Mobil’in lisansını satın alan firma belki donanım olarak Android için yeni modeller çıkartmaya devam eder. Fakat bu durum BlackBerry kullanıcılarını pek ilgilendirmiyor. BlackBerry kullanıcıları daha çok kendi işletim sistemi için kullanıyordu.

 

BlackBerry’ye Ne Oldu?
4 (80%) 1 oy

Yazar Hakkında

ohantekten

Ne yaparsan yap sadece yorulursun :)

Merhaba, seo uyumlu olsun diye 300 kelimelik uzun yazılar yazmıyorum. Bunun için ne vakit ayırmak isterim ne de sizi gereksiz kelimelerle sıkmak isterim. Bloğumdaki yazıları olabildiğince kısa tutuyorum. Bazı konuları 10-15 kelimeyle anlatabildiğim zaman çok seviniyorum :)

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?