Blackberry

Blackberry Z10 ‘a WhatsApp kurabildim

1 yıldır BlackBerry Passport kullandığım için rafa kaldırdığım BlackBerry Z10 cihazım bugün aklıma düştü ve alıp biraz kurcalamak istedim.

Z10’da orjinal WhatsApp’ın kurulu olduğunu gördüm. Tıkladığımda “Desteklenen bir telefona geçin, Maalesef WhatsApp artık bu telefonu desteklemiyor, lütfen desteklenen bir telefona geçin.” mesajıyla karşılaştım. Daha sonra WhatsApp’ın Android versiyonunu kurmak ve demek istedim.

Burada anlattıklarımı uygulayarak önce Google Play’ı Z10 a kurdum. Google Mağazasından WhatsApp’ın son sürümünü kurarak çalışıp çalışmayacağını denedim…

Benim pek umudum yoktu ama WhatsApp Android versiyonu başarılı bir şekilde çalıştı. Aşağıdaki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi…

Çalışma hızı, geçişler oldukça tatmin ediciydi fakat ben WhatsApp’ı aktif olarak Passport’da kullandığım için Z10’dan daha fazla kullanarak test etmedim. Ama fotoğrafta gösterdiğim adımlara kadar gelmesi, WhatsApp’ın stabil şekilde çalışacağı anlamına geliyor. Aranızda bu şekilde kullanan var mı bilmiyorum ama WhatsApp sorunu yaşayanlar deneyebilir.

GÜNCELLEME: 30 Ağustos 2018

Z10’da sadece WhatsApp’ı çalıştırmak isteyeler isterse yukarıda anlatılan Google Play’i telefonuna kurmayabilir. Google Play olmadan da WhatsApp’ı kurmak için sadece şuradaki yöntemi uygulamanız yeterli Bzk: Google Play olmadan BlackBerry Android Uygulamaları Yükleme (apk)

Kurulum sırasında yine de sorunlarla karşılaşıyorsanız;

  • Whatsapp’ınızı başka bir telefonda açın (Android vs) Ayarlardan hesabınızı silin.
  • Daha sonra Z10’a kurduğunuz Whatsapp APK ile yeni bir Whatsapp hesabı oluşturun. Tıpkı Whatsapp’ı ilk kez görüyormuşsunuz gibi Z10’dan aktif edin hesabı.
  • Tüm bunları yapmadan önce telefonunuzda SD KART olması gerekir.
  • Yukarıdakiler de işe yaramazsa telefonu sıfırlayarak (SD Kart takılıyken) BlackBerry’yi yeniden yükleyin ve yukarıdaki adımları tekrarlayın.

Yorum

  • cihazımı açtığmda sol altta kalp ritmini ölcer gibi sistogram var onu nasıl kaldırablirim .nasıl geldiğinide bilmiyorum .bana yardım edin size zahmet

  • Not: WhatsApp’ı geçen hafta da Z10’a kurabildim. Yani halen Z10’da çalışıyor. Bu kez kullanma fırsatı da buldum ve gayet güzle çalışıyor. Sesli ve görüntülü aramaları yapabiliyor.

Bir Yorum Ekle