Blackberry

BlackBerry WhatsApp Desteklemiyor Sorunu

Bu sohbete mesaj gönderemezsiniz çünkü WhatsApp artık bu telefonu desteklemiyor.

10.3.2 yazılımı kullanan, yani Blackberry Z10, Z30 gibi telefonlarınız da geçen aydan itibaren WhatsApp’a giriş yapmaya çalıştığınızda yukarıda ki uyarı mesajını alıyor olabilirsiniz.

Z10 ve Z30 için son yazılım sürüm numarası uzun olarak şu şekilde: 10 OS – 10.3.2.2474 bu sürüm ve bu sürümden daha düşük olan BlackBerry’ler de WhatsApp’a girdiğinizde sizi aşağıdaki gibi bir durum karşılıyor olacak.

BlackBerry WhatsApp Desteklemiyor Sorunu

Kırmızı yerde işaretlediğim gibi herhangi birine mesaj göndermemeniz için yazı alanı kapatılmış durumda.

Yukarıdaki telefon Z10 ve WhatsApp’a giriş yapıldığında herhangi birine mesaj göndermek istediğinizde resimdeki engel ile karşılaşıyorsunuz ve mesaj gönderemiyorsunuz.

Ek olarak WhatsApp’a giriş yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki resimde görülen uyarı ile de karşılaşabilirsiniz.

Yukarıdaki iki uyarıyi da alan cihazınızda maalesef artık orjinal WhatsApp’ı kullanmanız mümkün değildir.

Alternatif olarak Android için olan WhatsApp’ı kurarak denemenizi önerebilirim. Android versiyonu kurmak için telefonunuza herhangi bir Google Play Store uygulaması yüklemenize gerek yoktur. BB 10 da zaten yerleşik bir Android Oynatıcı bulunuyor fabrika çıkışlı olarak. Bu yüzden apk ile uygulama kurulumu için en temiz, en hızlı ve en güvenilir yöntemlerden biri şu yazımda yer alan yöntemdir: https://ohantekten.com/blackberry-android-uygulamalari-yukleme-apk.html 

WhatsApp ve Facebook’un BlackBerry’den asıl kaldırılma nedeninin Mark Zuckerberg‘in 2013 yılından kalma intikam alma çabası olduğunu biliyor muydunuz? Yazıya göz atın

Yorum

Bir Yorum Ekle