Blackberry

BlackBerry Android WhatsApp Resim Gönderme Sorunu

BlackBerry Z10, Z30 ve Passport cihazlarınızda WhatsApp’ın Android versiyonunu kullanıyorsanız son WhatsApp güncellemesiyle medya (resim, video) dosyalarını göndermede sorun yaşıyorsunuzdur büyük ihtimalle.

Android WhatsApp uygulamasının resim sorunun bazı komut dosyaları ile çözüldüğü anlatılan bazı kaynaklar var fakat bunlar uygulama için pek güvenli değil. Telefonun geliştirici modu aktif edilerek yapılan bu işlemler karmaşık olduğu kadar kalıcı da değildir. Çünkü artık WhatsApp eskiden olduğu gibi bir önceki sürümü uzun süre kullanılamıyor. Yani yeni bir sürüm çıktığı zaman WhatsApp’ı o sürüme yükseltmeniz gerekiyor. Birkaç kez üst üste güncelleme almadığınız zaman artık güncellemediğiniz WhatsApp’ı kullanamayacağınız, kullanmak için güncellemenizin gerektiği uyarısını alıyorsunuz.

Özetleyecek olursak; WhatsApp’ın Android versiyonunda resim gönderme sorununu çözmeniz pek mümkün değil. Bir sonraki WhatsApp güncellemesinde tesadüfen medya gönderimi Blackberry için de uygun hale gelebilir belki.

BlackBerry cihazınıza kuracağınız WhatsApp Adonroid versiyonunda medya gönderimi dışında tüm işlemleri başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz, buna görüntülü görüşme ve arama da dahil.

WhatsApp ve Facebook’un BlackBerry’den asıl kaldırılma nedeninin Mark Zuckerberg‘in 2013 yılından kalma intikam alma çabası olduğunu biliyor muydunuz? Yazıya göz atın
4.6/5 - (8 votes)

Bir Yorum Ekle