Blackberry

BlackBerry Android Uygulamaları Yükleme (apk)

blackberry android uygulaması yükleme

BlackBerry Passport, Q10, Z10 ve Z30 gibi cihazlara Android uygulamalarını yüklemek için daha önce şuradaki yazımda Blackberry Google Play Store kurulumundan bahsetmiştim. Bu yazıda anlatıldığı gibi yaparak ben Passport ve Z10 cihazlarıma Google Play uygulamasını kurup kullanmaya başlamıştım.

Z10’da halen kurulu duruyor ve çalışıyor da. Passport telefonuma ise fabrika ayarlarına döndükten sonra tekrar kurma gereği duymadım, çünkü kullandığım Android uygulama sayısı az. Bu yüzden aşağıdaki yöntemi uyguladım.

Passport’a herhangi bir Android uygulamasını kurmak için Apk Downloader sitesine giriyorum, daha sonra Google Play Mağazasının sitesine giriyorum, mağazadan seçtiğim uygulamanın linkini kopyalıyorum ve ilk site olan Apk Downloader kutucuğuna yapıştırarak Generate Download Link butonuna tıklıyorum. Böylece en güvenilir şekilde uygulamanın kurulum dosyasını indirmiş oluyorum.

Yukarıdaki açıklamanın uygulamasını videolu olarak aşağıya da ekliyorum;

Bu yöntemi kullanma amacım diğer APK sitelerinden apk indirip kurmaktan daha güvenilir olmasıdır.

Örneğin apkmirror.com sitesinde binlerce uygulama var, isterseniz oradan direkt uygulamaları bulup indirebilirsiniz de. Dünyanın en güvenilir apk deposu olarak bilinir. Ama yukarıdaki yöntem kadar güvenilir değildir. Çünkü bu site uygulamaları önceden indirip sitesine yüklüyor, siz de onların yüklediği uygulamayı indiriyorsunuz.

Benim önerdiğim de ise uygulamayı direkt anlık olarak Google Play resmi mağazasından çekerek Apk Downloader aracı sayesinde apk olarak paketleyip indiriyorsunuz. Bu yüzden oldukça güvenlidir.

Bunu yöntemi Google Play’i telefonuna kuramayanlar kullanabilir. Blackberry cihazınızda zaten orjinal bir Google Oynatıcısı var. Bu yüzden direkt apk dosyalarını kurabilirsiniz.

WhatsApp ve Facebook’un BlackBerry’den asıl kaldırılma nedeninin Mark Zuckerberg‘in 2013 yılından kalma intikam alma çabası olduğunu biliyor muydunuz? Yazıya göz atın
BlackBerry Android Uygulamaları Yükleme (apk)
4.5 (89.09%) 22 oy

5 Yorum

  • Uygulama açılırken veya açıkken bir süre sonra siyah ekranda çalışma durduruldu vs gibi uyarılar vererek uygulama kapanıyorsa, telefonunuz donanım veya yazılım versiyonu olarak o uygulamayı çalıştıramıyor demektir. Yani bu uygulamayı çalıştıramazsınız. Çünkü donanımda değişiklik yapmanız mümkün değil, BB yazılımında da değişiklik yapmanız mümkün değil (son sürüm OS yazılımını kullanıyorsanız eğer, kullanmıyorsanız yükselterek sorunu çözebilirsiniz.)

   Örneğin Snapchat BB donanımını desteklemediği için çalışmıyor. Buna bir çözüm bulamazsınız.
   Instagram ise BB OS sürümünü desteklemediği için çalışmıyor. Ama buna çözüm bulabilirsiniz basic versiyonla: https://orhantekten.com/blackberry-passport-instagram-kurulumu/

 • Dediğinizi yaptım ama olmuyor ne. BlackBerry e ait olan WhatsApp Çalışıyor ne de ındırdıklerım. Telefonu silip yeniden başlattım yine deneyeyim dedım ama olmuyor bu dediğinizi yaptığımda da eski sürüm güncelle diyor kapanıyor. Sizce ne yapabilirim kırıp parcalayacagım artık

  • Bilgisayardan indirmeye mecbur değilsin ki. Ben video kaydı alayım da daha rahat anlasınlar diye bilgisayar üzerinden gösterdim. Bunu telefonunun tarayıcısından yapabilirsin.

Bunun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?