Blackberry

BlackBerry 10’a Güncelleme Geldi 2018

Evet farkındayım inanılır gibi değil! 🙂

Bugün BlackBerry 10 işletim sistemine yeni bir güncelleme geldi ve şu Passport‘um güncellemeyi indiriyor.

Güncelleme sonrası neler olacak bilmiyorum. Henüz güncelleme telefonuma uygulanmadı, sadece sunucudan indiriliyor şu an. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra otomatik olarak güncellemeyi uygulamak için ikinci adım olan yüklemeye geçecekti fakat hemen otomatik yüklemeyi kapattım.

BlackBerry Passport otomatik güncellemeyi kapattım çünkü ne olur ne olmaz. BlackBerry’nin son zamanlardaki durumlarını biliyorsunuz, uygulamalar konusunda çok sıkıntı yaşayan bir işletim sistemine dönüştü. Benim cihazım da şu an en popüler uygulamaları sorunsuz olarak kullandığım için, Whatsapp, Instagram gibi uygulamaların yeni güncelleme sonrası sorun çıkartmasından endişe ediyorum. Bu nedenle otomatik yüklemeyi kapattım ve BlackBerry’ye bugün gelen güncellemeyi araştırıp daha sonra cihaza yükleyeceğim.

Kullanmadığım BlackBerry Z10‘um var, eğer güncelleme ona da geldiyse yükleyip neler olup bittiğini inceleyeceğim. Herhangi bir problem yoksa Passport’a da uygularım yeni güncellemeyi.

Sonucu buradan BlackBerry 10 kullanıcılarıyla paylaşacağım en kısa zamanda.


 Güncelleme: 2 Saat sonra 

Telefonu güncelledim ve yazıya devam ediyorum…

Güncellemeyi uyguladım ve korktuklarım başıma gelmedi. 🙂 Whatsapp çalışmaya devam etsinde yeniliklerde gözüm yok 🙂

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi cihaz 10.3.3.2137 sürümüne yükseldi. Bu küçük bir uygulama, gözle görülür bir farklık yok. Güncelleme sonrası bekleme ekranına daha önceden sildiğim Box ve Evernote uygulamaıs geldi. Bunun dışında Pusula diye bir uygulama yüklenmiş ve bir de LinkedIn mükemmel bir güncellemeyle gelmiş. Çok güzel çalışıyor.

Ek olarak browser’da java desteği güçlendirilmiş gibi görünüyor.

Kısacası 10 OS güncelleme yazılımını korkmadan uygulayabilirsiniz.

Not: BlackBerry Z10 için bu güncellemenin gelmediğini gördüm. O halde Z30’a da gelmemiş demektir. Sanırım Passport, Klasik ve Q10 için yapılan bir güncelleme.

4.2/5 - (15 votes)

Yorum

Bir Yorum Ekle