Blackberry

BlackBerry 10 Instagram DM Sorunu

Merhaba onca olaya rağmen, onca uygulama yoksulluğuna rağmen halen BlackBerry kullanan arkadaşlar 🙂

Daha önce buradaki yazımda BlackBerry için çalışan bir Instagram sürümü bulmuş ve onu kullanmanızı önermiştim. 3 Eylül 2017’de. O gündür buradaki instagram sürümünü kullanıyordum ve gayette güzel gidiyordu. Hikayelere kadar problemsiz kullanıyordum.

Fakat son bir aydır buradaki sürümde DM özelliği çalışmamaya başladı. DM kullanmak için İnstagram’ın güncellenmesi isteniyor. Eğer güncelleme yaparsakta son sürüme çıkıyor ve bu kez instagram hiç çalışmıyor. Şu an instagram’ım kullandığım bu sürümünde DM dışındaki diğer özellikler çalışıyor.

Maalesef bununla ilgili bir çözüm şu an için yok. Yani BlackBerry 10’a çalışan Android versiyonlu Instagram artık mesaj alıp gönderemeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BlackBerry Android Uygulamaları Yükleme (apk)

Muhtemelen ziyaret etmişsinizdir. BlackBerry World’de iGrann, insta vs gibi üçünü kişilerce yapılan alternatif uygulamalar var ama onlarda hiç iç açıcı değil. Pek bir işe yaramaz. Sadece fotoğrafları gezmek için kullanışlı olabilir. Aslında mesaj alıp gönderebilir fakat bildirim özelliği çalışmayabilir. Bu yüzden ne kadar işinize yarar bilemem.

Ben yine buradaki instagram’ı kullanmaya devam edeceğim, en azından hikayelere ve fotoğraflara bakarım. Ayrıca bildirimleri de çalışıyor 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BlackBerry Google Play Store Kurulumu

4.5/5 - (11 votes)

Yorum

  • Şimdi instagram apk 9 sürümü blackberry de çalışıyor, bildirimde geliyor ama mesaj okunmuyor. Bildirimi instagram 9 dan alıp mesaja cevabı tarayıcı üzerinden yazayım diyorum ama olmuyor. Tarayıcıdan instagram.com a girdiğimde beyaz bir ekran çıkıyor web sitesi açılmıyor. Bununla ilgili bir bilginiz veya önerebileceğiniz çözüm yöntemi var mı?

Bir Yorum Ekle