Blackberry

BlackBerry 10 Google Play Hizmetleri Güncelleme

BlackBerry 10 Google Play Hizmetleri Güncelleme

Burada BlackBerry Google Play Store Kurulumu ile ilgili daha geniş bir yazım var.

Bu yazım ise yukarıdaki yazımın bir güncellemesidir. Yukarıdaki yazıya göre kurulan BlackBerry Google Play Store’da bir uygulamanın güncellemesi sırasında Play Store çalışmayı durdurarak sayfayı kapatır olmuş. Bunun nedeni ise Google’ın Eylül ayının başlarında yaptığı güncellemeler olabilir.

Blackberry Google Play için aşağıda yeni uygulama dosyaları bulunuyor. Daha önceki yazımdan Play Store kurduysanız sadece 4’üncü sıradaki uygulamayı telefonunuzdan silip yeniden aşağıdakini kurmanız yeterli olacaktır.

Daha önce Google Play’i hiç kurmayanlar veya yeniden güncel bir kurulum yapmak isteyenler aşağıdaki uygulamaları sırasıyla kurmalıdır.

  1. Google Android Hizmetleri uygulamasını indirerek telefonunuza kurun.
  2. Google Hesap Yöneticisi uygulamasını indirerek kurun.
  3. Google ID uygulamasını indirerek kurun.
  4. Google Play Store uygulamasını indirerek kurun.
 NOT:  Daha önceki yaptığınız kurulumu güncellemek istiyorsanız sadece Google Play Store uygulamasını telefonuzdan kaldırıp yukarıdaki 4 numaralı uygulamayı yeniden kurmanız yeterli.

 NOT:  Sıfırdan kurulum yapıyorsanız, yukarıdaki uygulamaları kurduktan sonra ekranınıza dört adet yeni menü gelecek. Bunlardan ismi “Google Hesabı” olan uygulamayı açarak Gmail hesabınızı bağlayın, sonra ismi “BlackBerry Google ID” olan uygulamayı açarak “Aleti Kaydet” butonuna tıklayın. İkinci adım en önemlisidir, alet kaydedilemezse Google Play Mağaza sayfası açılmayacaktır.

Artık Play Store’da bulunan uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı uygulamalar cihazınızın modeline göre tam olarak desteklenmiyor olabilir.

Blackberry cihazlarınıza Google Play kurmakta zorlanıyorsanız şuradaki yöntem ile mağaza kurulumu yapmadan uygulama yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Not: Herhangi bir Android uygulama kurulumu yapmadan önce telefonunuza Micro SD Kart (hafıza kartı) takmayı unutmayınız. SD Kart olmadığı zaman WhatsApp vb uygulamaların medya, yani görsel dosyalarının gönderimi veya alımı sırasında hata çıkabilir.

Yorum

Bir Yorum Ekle