Fikir / İpucu

Bayanların fotoğraflarda daha güzel çıkması için 10 ip ucu

Çok basit duruş şekilleri ile daha doğru pozlar vererek fotoğraflarda çok daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çenenizi öne doğru koyun

Sorun: Herhangi bir fotoğrafta boynunuz görünür durumda kalmalıdır. Başınızı öne eğmemeye çalışın, aksi halde bakışlar ağırlaşacak ve unwelcoming olacak.

Çözüm: Başınızı hafifçe öne koymaya çalışın. Bu doğal olmayan gibi hissedilebilir, ancak bu tür bir konum, genel görüntüye zerafet ve zindelik hissi katarken boynunuzu daha ince gösterecektir.

Kollarını geçme

Sorun: Başınızı omuzlarınızı indirmeden eğmek doğal olmayan görünüyor. Kollarınızı geçtiğinizde tüm şekli şekilsiz bir bulanıklaştırmaya dönüşür.

Çözüm: Fotoğraf makinesine bakarken vücudunuzu biraz yana eğin. Kollarınızı indirin ve hafifçe birbirinden ayırın. Bu şekilde boynunuz daha ince görünecek ve vücut çizgileri net bir şekilde tanımlanacak.

Duruşunu izle

Sorun: Hafifçe dikenlenmiş bir arka bile boynunuzu kısaltır ve belinizin etrafına birkaç kilo daha “ekler”.

Çözüm: Omuz bıçaklarınızı daha yakından çizin ve belinizde geriye doğru bükülürken omurganızı düzeltin. Oturuyorsanız, sandalyenin arkasına yaslanmayın. Vücudunuzu daha ayrıntılı tanımlamak için kameraya yarım tur döndürmeyi deneyin.

Açıyı değiştir

Sorun: Bacaklarınızı kameraya bakacak şekilde oturduğunuzda, siluetiniz hantal ve kutu benzeri görünüyor. Yanlış açının seçilmesi, kollarınızın ve bacaklarınızın gerçekten olduğundan daha kısa görünmesini sağlayabilir.

Çözüm: Bunu düzeltmek için, kameradan hafifçe dönerek açıyı değiştirmeniz yeterlidir. Bacaklarınızı bir arada tutmaktan daha uzun ve daha ince kılmak için, bir bacağınızı diğerinin biraz üzerine koyun.

Kollarınızı nereye koyduğunuza dikkat edin

Sorun: Oturarak poz verirken, genelde kollarımızı nereye koyacağımızı merak ediyoruz. Çapraz kollar çirkin bir izlenim yaratırken, ellerinizi gevşek tutmak doğal olmayan görünüyor.

Çözüm: Oturduğunuzda “kum saati” şekli en iyi seçeneklerden biridir. Bir bacak diğerine geçirin ve her iki dirseği de üst bacak dizine yerleştirin. Bir kolu dikey bir konumda tutun ve diğeri yatay konumda tutun. Bu hem yüzünüzü hem de figürünü vurgulayan zarif görsel çizgiler oluşturur.

Görsel çizgiler oluştur

Sorun: Kollarınızı yanınıza asılı dururken ayakta durmanız fotojenik bir poz niteliği taşımayacak kadar zor. Ayrıca, bazı giyim eşyaları birlikte bulanıklaşabilir, şekline genişlik ve hacim kazandırır.

Çözüm: Silahlarınızı vücudunuzdan uzaklaştırın. Bunları, şeklin konturlarını vurgulayan ve gerçekten önemli olan şeyleri vurgulayacak düz çizgiler ve açılar oluşturmak için kullanmayı deneyin.

Kavisli ve düz çizgilerin kombinasyonu daha az çekici değildir. Kameraya yarı profil halinde durun. Belinizin etrafında görünür bir boşluk bırakın, bir elinizi uyluğunuza koyun ve diğerinin vücudunuzun eğrileri boyunca örtünmesine izin verin. Kollarınızı düzgün bir şekilde ayarlamak, figürünün güzel yönlerini vurgulamaya ve her yönüyle zarif bir izlenim yaratmaya yardımcı olacaktır.

Dirseklerinizi göstermeyin

Sorun: Dirsekleri kamerada düz duran bir kol, kısaltılmış ve doğal olmayan görünüyor. Buna ek olarak, ellerinizden biri boynunuza veya kafanıza dayanıyorsa, orantı kurallarını ihlal ederek fotoğrafa ağır basar.

Çözüm: Kollarınız çerçevede bulunuyorsa, ellerinizin görünür olmalı ve en iyi özelliklerini vurgulamaya hizmet etmeliyiz. Görme çizgilerini açıkça ayırt edebilmek için dirseğinizi biraz yana doğru hareket ettirin.

Dokunaklı taklit etmek

Sorun: Avuçlarınızdan biri kameraya doğru yönlendirilirse, dikkatinizi çerçevenizin dışında olacak ve dikkati diğer özelliklerinden uzaklaştıracaktır. Bu aynı zamanda yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

Çözüm: Hareketler avuç içlerinizi gizlemeli ve yüzün çizgilerini izlemeli veya vurgulamalıdır. Aslında temas kurmadan vücudunuzdaki belli noktalara dokunmanın taklit edici olduğunu öğrenmek önemlidir. Bir fotoğraf çekimi sırasında hatırlamanız gereken bir diğer husus, asla elinizi yüzünüze veya kafanıza koymamaktır.

Yüzünü vurgulayın

Sorun: Elini bir yumruk gibi sıkıştırmak ve başını buna karşı dayamak kesinlikle iyi bir fikir değil. Bu pozisyon ağır ve doğal olmayan görünüyor.

Çözüm: Parmaklarınızla yüzünüzün çizgilerini vurgulamak daha iyi bir fikir olacaktır. Elinizi ve bileğinizi rahat ve doğal görünmek için önce iki parmağınızla bir kalemi alıp çıkartıp, elinizi pozisyonunu ezberleyerek çıkarın.

kaynak

Bir Yorum Ekle