Mobil Dünya

Android Telefonun Sürekli Güncelleme Yapması

Android telefon çok sık güncelleme yapıyor

Üç beş aydır Android işletim sistemli olan Sony Z3 Compact isimli bir telefonu sim kartsız olarak kullanıyorum, sadece Android’te olan bir uygulamaya birkaç haftada bir işim düştüğü için.

Bu Android telefon neredeyse her gün en az 7 ile 11 adet uygulama güncellemesi yapıyor. 🙂 Her bir uygulama da en az 25 MB boyutunda. Bunların arasında Facebook, Instagram, Google Servisleri gibi yakından tanıdığınız uygulamalar da var. Daha doğrusu Android kullanan herkesin çok iyi bildiği uygulamalar tümü.

Telefonun Wİ-Fİ’ını dört beş gün açmadığım zaman güncelleme sırası emekli kuyruğu gibi oluyor.

Gelen uygulama güncellemelerini her seferinde tümünü seçerek yapıyorum her zaman. Sony’i 2 veya 3 gün açmamıştım, biraz önce açtım tam 11 adet güncelleme olduğunu söyledi ve 385 MB lık bir güncelleme yaptı ortalama 🙂

Bu güncellemelerin bir çoğu normal herkesin kullandığı bilinen uygulama güncellemeleri, bir çoğu da telefonun yerleşik uygulamaları ile ilgili güncellemeler. Yani telefondaki silinemeyen Android uygulamaları. Bunların sayısı belki sizde daha az veya daha fazladır. Muhtemelen daha fazladır, sadece Android telefonu gündelik olarak kullanıyorsanız.

Kısacası Android telefon tam bir internet paketi düşmanı. Blackberry’nin gözünü seveyim, her ne kadar uygulama mağazası zengin olmasa da. 🙂

Bir Yorum Ekle