Mobil Dünya

Android Telefonu Ne Sıklıkla Yeniden Başlatmalıyız?

Android işletim sistemli telefonlar en çok yorulan ve sorun çıkartanlar arasında yer alır. Günümüzün modern Android telefonları ise çok fazla işlem yapmaya odaklı ve daha fazla özellik barındırdığı için belli aralıklarla işletim sisteminin yeniden başlatılmasına ihtiyaç duyar. Hatta bazı cihazlarda yerleşik olarak bir Yeniden Başlat bildirisi bulunur.

Hangi durumlarda yeniden başlatmalıyız?

Herhangi bir uygulama yüklediğimiz zaman cihazı yeniden başlatmak uygulamanın sağlıklı çalışması için yeterlidir. Bunun haricinde telefonda herhangi bir hata, donma, algılamama, dengesiz pil tüketimi vb. gibi durumlarla karşılaşıldığında da Android telefonu yeniden başlatmak bu problemlerin giderilmesine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır.

Beli aralıklarla yeniden başlatma işlemi telefondaki hataların giderilmesinin yanı sıra gündelik kullanımınızda da daha seri çalışmasını sağlayacaktır.

Android telefonumuzda herhangi bir hata almıyor ve bir sorunumuz yoksada yine haftada 1 kez yeniden başlatmanın işletim sistemi ve cihazın daha stabil çalışması için gerekli olduğu belirtiliyor.

Yeniden başlatma durumu IOS cihazlarda ayda bir, Blackberry Android cihazlarda ayda bir, BlackBerry OS cihazlarda 3-4 ayda bir yeniden başlatılması yine ilgili markaların teknoloji yazarları tarafından önerilmektedir.

4/5 - (1 vote)

Bir Yorum Ekle