Google Sosyal Medya ve Reklam

AMP reklam gelirlerini düşürüyor mu?

Google’ın önerisiyle artık AMP (Hızlandırılmış mobil sayfalar) kullanmayan blog sitesi kalmadı gibi görünüyor. AMP’nin amacı mevcut blog sayfası tasarımınızı sadeleştirmek ve ziyaretçinin cihazına daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamaktır.

AMP kullanan sayfalarda ziyaretçinin cihazına ilk olarak içerik kısmı (yazı, resim vs) yüklenir, daha sonra Google Adsense yüklenmeye başlar. Eğer bloğunuz kısa yazılardan oluşuyorsa ziyaretçi bloğunuzdan çabuk ayrılacağı veya sayfayı alt kısımlara doğru hızlı hızlı kaydıracağı için reklamınız ile ziyaretçi karşılaşmayabilir.

AMP sayfalarda reklamları olabildiğince içerik içerisine yerleştirmeye çalışın. Satır aralarını reklam için kullanmanız size avantaj sağlayacaktır. Reklam yüklenmesi her ne kadar geç olsa da feed reklamlar ziyaretçi sayfayı kaydırana kadar yüklenmiş olacaktır.

Yorum

  • Tabi reklam gelirini düşürüyor. Amp de reklam yüklenene kadar ziyaretçi çoktan gitmiş oluyor. Ben hiç memnun değilim buundan. Keşke hiç icat edilmeseydi de kullanmak zorunda kalmasaydık. Sitenin kendini yükleme konusunda diyecek bişey yok ama efsane, sitem yarım saniyede yükleniyor ama gel görki reklam geç yükleniyor.

Bir Yorum Ekle