Hakkında Görüşler

Ahmet Nedim KİLCİ kimdir?

1975 Kayseri doğumlu olan Tarihçi Ahmet Nedim KİLCİ şu an Erciyes Üniversitesi öğretim üyesidir. 1996/ Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun olmuştur. ERÜ’de Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi dersleri vermektedir.

İki çocuk babası olan Ahmet hoca aynı zamanda Çanakkale sevdalısıdır. Özellikle Çanakkale gezileri ve konferansları ile tanınan Ahmet hocamızın Çanakkale gezileri müthiş bilgilendiricidir. Şehitlikleri, siperleri ve daha fazlasını gece vakti bile olsa yerinde anlatarak size o ambiyansı yaşatır. Ahmet hoca konuşurken zamanın nasıl geçtiğini pek anlamazsınız ve dolayısıyla anlatımları sıkıcı değildir. “Şu sohbet bitse de gitsek” diyeceğiniz bir adam değildir…

Ahmet hocayla Çanakkale’yi gezmeden, Çanakkale’yi tam anlamıyla gezmiş sayılmazsınız diyebilirim. Bu yüzden Erciyes Üniversitesi’nde ki öğrenciler Çanakkale gezilerinde çok şanslıdırlar. Aslında sadece Üniversite öğrencilerine değil, Ahmet hoca davet edildiği diğer okullarda, liselerde de konferanslar vermektedir.

Mezarlığını bile Çanakkale’den satın almış olan bir adamdır o…

Öğr. Gör. Ahmet Nedim KİLCİ’yi Erciyes Üniversitesi’nde birçok kişi de “Uzun saçlı adam” olarak da tanır. 🙂

Ahmet hocayla VATAN SEVGİSİ VE MİLLİ ŞUUR – ÇANAKKALE TURU‘ndan bazı kareler…

Yorum

Bir Yorum Ekle